НАБУ проводить розслідування щодо е-декларацій Дейдея і Лозового

Національне антикорупційне бюро України підтвердило здійснення розслідування за результатами аналізу е-декларацій щодо двох народних депутатів – Євгенія Дейдея і Андрія Лозового

Depo.Влада
19 травня 2017 22:23
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба НАБУ на своїй сторінці в Facebook, передає Depo.ua.

"У відповідь на запити ЗМІ за поданням Генерального прокурора України про зняття депутатської недоторканності з трьох народних депутатів, у відношенні яких НАБУ здійснює розслідування, повідомляємо наступне: детективи НАБУ здійснюють розслідування по кримінальних провадженнях стосовно двох із трьох згаданих у повідомленні народних депутатів Євгена Дейдея і Андрія Лозового. Ці провадження розпочаті за результатами аналізу е-декларацій зазначених осіб, а також звернення громадських організацій", – заявили в НАБУ.

Разом з тим, тільки у відношенні Дейдея, проект підозри і відповідного подання до Верховної Ради підготовлений детективами НАБУ за матеріалами проведеного досудового розслідування. Дії, інкриміновані підозрюваному, кваліфіковані за ч. 3 ст. 368-2 КК України ("Незаконне збагачення").

У НАБУ зазначили, що стосовно інших підозр, то в їх підготовці детективи не брали. Бюро поки невідомо, на підставі яких матеріалів досудового розслідування підготовлені ці документи.

"Тому Бюро поки що утримується від коментарів щодо їх змісту та обґрунтованості", - уточнили в НАБУ.

Також в НАБУ нагадали, що, згідно ст. 481 Кримінально-процесуального кодексу України, письмове повідомлення про підозру народному депутату здійснює Генеральний прокурор України. "Залучення до кримінальної відповідальності парламентарів при наявності достатніх доказів для підозри відбувається після отримання на це відповідної згоди Верховної Ради. Необхідне для цього подання вносить Генеральний прокурор України", - резюмували в Бюро.

Нагадаємо, генпрокурор Юрій Луценко 19 травня сповістив, що готує подання до парламенту про зняття недоторканності з трьох народних депутатів - Геннадія Бобова, Євгена Дейдея та Андрія Лозового. Таке рішення ухвалили після перевірки їхній е-декларацій. Підозрюють їх в ухиленні від податків і хабарях.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада