НАБУ повідомили про підозру ще шістьом чиновникам "Укрзалізниці"

17 січня 2019 року детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили шести особам про підозру у заволодінні понад 98 млн грн ПАТ "Укрзалізниця" в результаті закупівлі пального за завищеними цінами

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу НАБУ.

Зокрема, йдеться про таких осіб:

- начальника філії "ЦТС "Ліски" ПАТ "Укрзалізниця";

- головного інженера філії "ЦТС "Ліски" ПАТ "Укрзалізниця";

- в.о. начальника Одеського відділення філії "ЦТС "Ліски" ПАТ "Укрзалізниця";

- головного інженера Одеського відділення філії "ЦТС "Ліски" ПАТ "Укрзалізниця";

- двох директорів двох комерційних підприємств.

Дії всіх підозрюваних кваліфіковано за ч.5. ст.191 КК України ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем").

Як встановило слідство, у 2016 році ПАТ "Укрзалізниця" почало реалізацію проекту так званого нового Шовкового шляху, покликаного забезпечити безперебійний транзит вантажів в Азію. За проектом, один із напрямків транзиту пролягав Чорним морем. З цією метою на баланс "Укрзалізниці" були передані два пороми — "Герої Шипки" та "Герої Плевни", — які планувалось використовувати для переправлення морем вантажних вагонів.

На початку 2016 року "Центр транспортного сервісу "Ліски" (входить до складу ПАТ "Укрзалізниця") провів тендер із закупівлі паливно-мастильних матеріалів для потреб цих двох поромів, переможець якого — комерційна компанія — мала поставити 6,743 тис. тон паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 101,5 млн грн згідно з договором поставки, укладеним в липні 2016 року.

Закупівлі за цим договором ЦТС "Ліски" здійснило у грудні 2016 року, усвідомлюючи, що потреби в закупівлі всього законтрактованого обсягу пального немає. По-перше, через технічний стан самих поромів, які потребували суттєвого ремонту, на що пішло б близько року; по-друге, проект "Шовковий шлях" втратив перспективи бути реалізованим, про що організаторам тендеру було відомо.

Тим не менше, комерційна компанія-переможець тендеру постачає товар, але лише на суму 3 млн грн, натомість отримує від ЦТС "Ліски" 101,5 млн грн.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ розпочали у серпні 2017 року за власними напрацюваннями.

В результаті слідчих дій, проведених детективами НАБУ у взаємодії з ПАТ "Укрзалізниця" та Державною аудиторською службою України, особи, причетні до вчинення злочину, в серпні 2018 року повернули "Укрзалізниці" незаконно відчуженні кошти.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро 15 січня повідомило сімом особам про підозру у заволодінні 93,3 мільйона гривень "Укрзалізниці".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна