ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

НАБУ повідомили про підозру ще шістьом чиновникам "Укрзалізниці"

17 січня 2019 року детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили шести особам про підозру у заволодінні понад 98 млн грн ПАТ "Укрзалізниця" в результаті закупівлі пального за завищеними цінами

Depo.Влада
17 січня 2019 19:17
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу НАБУ.

Зокрема, йдеться про таких осіб:

- начальника філії "ЦТС "Ліски" ПАТ "Укрзалізниця";

- головного інженера філії "ЦТС "Ліски" ПАТ "Укрзалізниця";

- в.о. начальника Одеського відділення філії "ЦТС "Ліски" ПАТ "Укрзалізниця";

- головного інженера Одеського відділення філії "ЦТС "Ліски" ПАТ "Укрзалізниця";

- двох директорів двох комерційних підприємств.

Дії всіх підозрюваних кваліфіковано за ч.5. ст.191 КК України ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем").

Як встановило слідство, у 2016 році ПАТ "Укрзалізниця" почало реалізацію проекту так званого нового Шовкового шляху, покликаного забезпечити безперебійний транзит вантажів в Азію. За проектом, один із напрямків транзиту пролягав Чорним морем. З цією метою на баланс "Укрзалізниці" були передані два пороми — "Герої Шипки" та "Герої Плевни", — які планувалось використовувати для переправлення морем вантажних вагонів.

На початку 2016 року "Центр транспортного сервісу "Ліски" (входить до складу ПАТ "Укрзалізниця") провів тендер із закупівлі паливно-мастильних матеріалів для потреб цих двох поромів, переможець якого — комерційна компанія — мала поставити 6,743 тис. тон паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 101,5 млн грн згідно з договором поставки, укладеним в липні 2016 року.

Закупівлі за цим договором ЦТС "Ліски" здійснило у грудні 2016 року, усвідомлюючи, що потреби в закупівлі всього законтрактованого обсягу пального немає. По-перше, через технічний стан самих поромів, які потребували суттєвого ремонту, на що пішло б близько року; по-друге, проект "Шовковий шлях" втратив перспективи бути реалізованим, про що організаторам тендеру було відомо.

Тим не менше, комерційна компанія-переможець тендеру постачає товар, але лише на суму 3 млн грн, натомість отримує від ЦТС "Ліски" 101,5 млн грн.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ розпочали у серпні 2017 року за власними напрацюваннями.

В результаті слідчих дій, проведених детективами НАБУ у взаємодії з ПАТ "Укрзалізниця" та Державною аудиторською службою України, особи, причетні до вчинення злочину, в серпні 2018 року повернули "Укрзалізниці" незаконно відчуженні кошти.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро 15 січня повідомило сімом особам про підозру у заволодінні 93,3 мільйона гривень "Укрзалізниці".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ