НАБУ показало схему розкрадання коштів "Укргазвидобування"

У розкраданні коштів під час видобування та продажу газу за договорами спільної діяльності з ПАТ "Укргазвидобування" були залучені посередники – товарні біржі, які встановлювали занижені ціни на газ
НАБУ показало схему розкрадання коштів "Укргазвидобування"
НАБУ показало схему розкрадання коштів "Укргазвидобування"

Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро України, передає depo.ua.

В процесі досудового розслідування встановлено, що протягом січня 2013 – січня 2016 років "Укргазвидобування" укладало низку договорів про спільну діяльність з приватними підприємствами.

У рамках спільної діяльності до процесу були залучені посередники – Товарна біржа "Центр" та Товарна біржа "Львівська універсальна", які встановлювали занижені ціни на газ.

"Наприклад, у той час, як ринкова вартість газу становила 7057,51 грн. за тис. м. куб., біржі реалізовували природний газ за ціною 2640 грн. за тис. м. куб. на користь певних суб’єктів господарської діяльності", - сказано у повідомленні.

Серед переможців біржових торгів були такі компанії як ТОВ "Газ Транс Груп", ТОВ "Київпромзбут", ТОВ "Екселент-ЛТД", ТОВ "Газтранспроект" та інші.

Після цього переможці біржових торгів реалізовували природний газ суб’єктам реального сектору економіки, але вже за ціною 6900 грн. за тис. м. куб.

Різниця вартістю газу для посередника і ціною, за якою газ купували підприємства реального сектору економіки, перераховувалася на рахунки приватних осіб через фіктивні фірми. Робилося це переважно готівкою.

Слідством встановлено, що весь ланцюжок посередників, починаючи від учасників договорів про спільну діяльність з ПАТ "Укргазвидобування", закінчуючи переможцями торгів, які реалізовували газ кінцевим споживачам, був підконтрольним народному депутату України Олександру Онищенку.

Нагадаємо, 16 червня директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник показав схему розкрадання коштів з "Укргазвидобування", реалізовану за участі Олександра Онищенка.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада