НАБУ підготувало обвинувачення проти екс-нардепа Шпака, що вкрав 114 млн грн

Прокурорами антикорупційної прокуратури затверджено обвинувальний проти батька і сина Шпаків, що викрали з бюджету держкомапнії "Украгролізинг" 114 млн грн
Depo.Влада
1 липня 2016 14:50
ФОТО: depo.ua

Про це на брифінгу повідомив керівник спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, передає depo.ua.

"Це стара справа, яка давно і довго шуміла, а потім раптово стихла, але ми про неї пам'ятали. Василь Шпак, який протягом 2000-2002 років очолював НАК "Украгролізинг", був народним депутатом четвертого скликання, членом комітету ВР України з питань бюджету і мав вплив на розподіл бюджетних коштів, у тому числі на бюджетне фінансування ПАТ " НАК "Украгролізинг", - нагадав Холодницький.

За результатами проведення судової економічної експертизи встановлено, що розмір матеріальної шкоди, завданої державі шляхом втрати активів державного бюджету, а саме – сільськогосподарського обладнання, наданого НАК "Украгролізинг" у фінансовий лізинг ТОВ "Новий двір", становить 114 млн грн.

Таким чином, батько і син Шпак звинувачуються в тому, що вони своїми умисними діями вчинили розтрату та заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем групою осіб за попередньою змовою.
"У зазначених провадженнях нами накладені арешти на майно підозрюваних на суму близько 50 млн грн. Акт сьогодні був затверджений і направлений для розгляду в суді", - сказав Холодницький.

Як повідомляла у 2014 році прес-служба прокуратури, у ході перевірки було встановлено, що в 2011-2012 роках між фермерським господарством та НАК "Украгролізинг", який очолював Микола Шпак, був укладений договір про закупівлю техніки та обладнання на суму 110 млн грн, з яких лише 9 млн грн були витрачені за цільовим призначенням. Як з'ясувалося, фермерське господарство належало дружині Василя Шпака, а кошти від незаконної угоди були перераховані на рахунки підконтрольних сім'ї фіктивних підприємств.

У ЗМІ писали, що підприємство "Украгролізинг" було створено в 2000 році за ініціативою тодішнього депутата Верховної Ради від блоку Литвина Василя Шпака, який став його директором. Через два роки директором став його син Микола Шпак, який 11 років керував цим підприємством. У сюжеті програми "Гроші" говорилося, що компанія "неефективно використала" майже 700 млн грн, або понад 70% коштів, виділених на підприємство з бюджету.

Як повідомляється на сайті НАК "Украгролізинг", за результатами фінансово-господарської діяльності у 2015 році компанія отримала чистий прибуток у сумі 4 870 тис. гривень. Відповідно до постанови Кабінету міністрів від 23.03.2016 №228визначено базовий норматив відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів, що складає 75% від прибутку. Таким чином, компанією було нараховано та сплачено 24 червня ц.р. до Державного бюджету України дивіденди у сумі 3 652 716 гривень.

 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада