НАБУ оголосило у розшук екс-керівника департаменту "ПриватБанку": Подробиці

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) розшукує екс-керівника одного із департаментів ПАТ КБ "ПриватБанк", яка є підозрюваною у кримінальному провадженні за фактом розтрати 8,2 млрд грн
 

Журналіст відділу новин
НАБУ оголосило у розшук екс-керівника де…
Фото: Прес-служба НАБУ

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу НАБУ.

Йдеться про Олену Бичихіну 1972 року народження.

Її підозрюють у вчиненні особливо тяжкого злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

НАБУ оголосило у розшук екс-керівника департаменту "ПриватБанку"

Що відомо про справу

22 лютого 2021 року представники Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) затримали одного з фігурантів кримінального провадження у справі "ПриватБанку" під час спроби вильоту з України чартерним рейсом. Йшлося про колишнього першого заступника глави "ПриватБанку" Володимира Яценка.

Наступного дня, 22 лютого, НАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомили про підозру трьом екс-посадовцям "ПриватБанку".

Тоді повідомлялося, що серед підозрюваних:

  • екс-голова правління ПАТ КБ "ПриватБанк";
  • екс-перший заступник голови правління ПАТ КБ "ПриватБанк";
  • екс-керівниця одного з підрозділів ПАТ КБ "ПриватБанк", яка одночасно обіймала посаду першої заступниці голови правління у пов'язаній страховій компанії.

25 лютого Яценку обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливість виходу під заставу у 52,2 млн грн.

11 березня вітчизняні ЗМІ писали, що активи колишнього заступника голови правління "ПриватБанку" Яценка були переписані на його рідню уже після затримання Яценка правоохоронцями.

12 березня Апеляційний суд залишив без змін запобіжний захід колишньому першому заступнику голови правління "ПриватБанку" Яценку.

Того ж дня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду розширила арешт на майно Яценка.

15 березня Генеральна прокуратура заявила про підозру ще кільком екс-топ-менеджерам "ПриватБанку" за трьома епізодами.

Згодом ЗМІ дізналися, що йдеться про:

  • екс-голову правління "ПриватБанку" Олександра Дубілета;
  • колишнього заступника голови правління й директора казначейства банку Людмилу Шмальченко;
  • директора департаменту міжбанківських операцій Надію Конопкіну.

25 березня колишній начальниці департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства "ПриватБанку" Надії Конопкіній обрали запобіжний захід у вигляді 2,74 млн грн застави.

26 березня колишній заступниці голови правління "ПриватБанку" Людмилі Шмальченко визначили заставу у 50 мільйонів гривень.

Зазначимо, що першим епізодом злочинної діяльності топ-менеджменту "ПриватБанку", який викрили детективи НАБУ, є виведення майже 140 млн грн через підконтрольну колишнім бенефіціарам фінустанови страхову компанію. Йдеться про підозру в розтраті понад 136,89 млн грн.

За інформацією слідства, у грудні 2016 року підозрювані особи за день до визнання "ПриватБанку" неплатоспроможним, на підставі неправдивих документів виплатили коштом банку цю суму на користь страхової компанії, пов'язаної з кінцевими бенефіціарами "ПриватБанку".

Другим епізодом є схема, коли у грудні 2016 року, напередодні націоналізації ПАТ КБ "ПриватБанк", тодішній голова правління банку розпорядився перерахувати $314,9 млн (8,2 млрд грн за курсом НБУ) з кореспондентського рахунку, відкритого в одному з європейських банків, як погашення заборгованості за раніше виданим акредитивам двом компаніям-агротрейдерам.

Для прикриття фактичної розтрати коштів "ПриватБанку" і надання вигляду законності цій злочинній схемі колишні високопосадовці банку підробили банківські документи та провели фіктивне кредитування пов'язаної з банком юридичної особи. Таким чином цю особу зробили боржником саме на ту суму, яку вивели через погашення акредитивів іншим компаніям.

В цілому до кримінальної відповідальності у справі було притягнуто п’ятьох осіб: колишнього голову правління "ПриватБанку", двох його заступників і двох керівників департаментів.

На майно підозрюваних осіб наразі накладено тимчасовий арешт для відшкодування завданих збитків.

Досудове розслідування триває, проводяться невідкладні слідчі (розшукові) дії.

Слідство встановлює інших осіб, які можуть бути причетними до вчинення злочинів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme