НАБУ не може порушити справу за офшори Мартиненка

У Національному антикорупційному бюро відмовили у відкритті справи щодо можливого ухиляння від декларування офшорних доходів колишнім депутатом Миколою Мартиненком
Depo.Влада
11 січня 2016 16:27
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у відповіді НАБУ на заяву депутат від БПП Сергія Лещенка, передає depo.ua з посиланням на "Українську правду".

Депутат просив перевірити можливе ухиляння Мартиненка від декларування доходів з його офшорних компаній у 2011 та 2014 роках.

У НАБУ нагадали, що норма про кримінальну відповідальність за недостовірні дані у деклараціях набрала чинності 26 квітня 2015 року.

"Таким чином, закон про кримінальну відповідальність за подання суб'єктом декларування завідомо недостовірних відомостей не має зворотної дії в часі, а тому не може застосовуватись до подій, що сталися до 26.04.2015", - пояснили в НАБУ.

Проте у Антикорупційному бюро припустили, що могло мати місце "порушення колишнім народним депутатом Мартиненком М. В. вимог фінансового контролю, що є адміністративним правопорушенням".

Тому заяву Лещенка передали до МВС.

НАБУ не може порушити справу за офшори Мартиненка - фото 1

НАБУ не може порушити справу за офшори Мартиненка - фото 2

Нагадаємо, НАБ розпочало розслідування за фактом одержання хабарів на суму 30 мільйонів франків при закупівлі НАЕК "Енергоатом" обладнання у чеського акціонерного товариства Skoda JS.

Також НАБУ мало допитати Мартиненка у справі ОПЗ.

11 січня Микола Мартиненко вдруге не з’явився на допит до Національного антикорупційного бюро. Вперше НАБУ викликало на допит Мартиненка 29 грудня, однак замість нього прийшов адвокат, який повідомив, що екс-нардеп хворіє.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада