НАБУ має перевірити дії Абромавичуса щодо керівників держкомпаній, - експерт

Глава Мінекономрозвитку в останні дні роботи Кабінету міністрів ініціював проведення конкурсів щодо зміни директорів низки державних підприємств в інтересах олігархів
Depo.Влада
11 квітня 2016 19:32
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив експерт енергоринку Віталій Кропачов, передає depo.ua з посиланням на "112 Україна".

"НАБУ обов'язково має перевірити мотиви і наслідки рішень міністра Абрамовичуса. Навіщо і в чиїх інтересах він ініціював проведення конкурсів зі зміни керівництва держпідприємств? За яким принципом формувались комісії і чому в них не потрапило жодного галузевого фахівця? Як до конкурсу були допущені громадяни країни, з якою Україна воює на сході? Чому конкурс проводився таємно, в авральному порядку? Суспільство має отримати відповіді на ці питання, сподіваємося НАБУ розкриє цю таємницю найближчим часом", - прокоментував Кропачов.

"Навіщо змінювати директора ПАТ "Центренерго", який за півроку витягнув підприємство з ями, в яку його відрядило попереднє керівництво. Більше 230 мільйонів - збиток за перший квартал 2015 року і 20 мільйонів прибутку сьогодні. Зростання чистого прибутку - 430 мільйонів гривень, або 187%. Саме час змінювати директора?" - зазначає експерт.

Крім того, сьогодні Фонд держмайна України висловив стурбованість з приводу спроб міністра Абрамовичуса в авральному порядку змінити керівників декількох держпідприємств. Про це сьогодні в ефірі одного з телеканалів заявив керівник департаменту корпоративних прав ФДМ Євген Асташев.

У Фонді держмайна вважають доцільним приватизувати підприємства, а не міняти директорів держпідприємств. Ініціативи Мінекономрозвитку щодо зміни керівництва "Центренерго" були заблоковані судом. Про це в "Твіттер" повідомив Айварас Абрамовичус з коментарем - "Чистий саботаж!!!"

Раніше ЗМІ повідомили, що ключовим претендентом на посаду керівника "Центренерго" Абрамовичус проштовхував громадянина Росії, співробітника корпорації ДТЕК пана Фаворова. Крім того, обговорювалося, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі України хотіло призначити нових керівників державних енергетичних компаній з порушенням законодавчо прописаних процедур, на закритому конкурсі. Даний конкурс був заблокований судом.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада

Мітки: НБУ