UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

НАБУ і САП підтвердили фейковість справи "Роттердам+", – Вовк

Неспроможність Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) за 3,5 роки зібрати достатньо доказів у справі "Роттердам+" для її передачі до суду вкотре підтвердила безпідставність всіх підозр і відсутність будь-якого складу злочину в цій справі

Про це повідомив колишній очільник НКРЕКП (2015-2018 років) Дмитро Вовк на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"Сьогодні знаковий день у розслідуванні справи "Роттердам+". Нарешті я дочекався того моменту, коли вельмишановні та поважні антикорупційні органи НАБУ та САП визнали, що вся справа – фейк, примара і фантом. Її не існує, як не існує і збитків від запровадження формули, та й існувати їх не могло", – прокоментував Вовк інформацію про зупинку розслідування у справі "Роттердам+".

На його думку, відсутність доказів для передачі справи до суду, – закономірний результат некомпетентності та маніпуляцій із боку слідства упродовж останніх 3,5 років.

"Ми побачили той самий "результат на табло". 3,5 роки брехні, фальшування і некомпетентності призвели до закономірного висновку. У суд йти немає із чим, збитки відсутні, формула законна", – наголосив Вовк.

Водночас, за словами ексголови НКРЕКП, відкрито визнати провал розслідування і взагалі безпідставність відкриття справи керівництву НАБУ і САП заважає ними ж безпідставно створений суспільний і медійний резонанс довкола цієї справи.

Однак саме на керівництві НАБУ і САП, на думку Вовка, лежить персональна відповідальність за бездоказове оголошення підозр, переслідування людей, тримання їх у слідчих ізоляторах, тиражування необґрунтованих обвинувачень і брехні.

"Хто відповість за руйнування надій мільйонів тих, хто повірив в антикорупційну вертикаль у момент її створення як інструменту встановлення законності та справедливості, яка насправді перетворилася в ательє із пошиву кримінальних справ?" – підсумував Вовк.

Нагадаємо, 7 серпня відбулася подія, яку майже ніхто чомусь не помітив – НАБУ закрило справу "Роттердам+".

Довідка: 8 серпня 2020 р. закінчувався термін проведення розслідування, яке триває 3,5 роки, з березня 2017 р. Згідно з кримінально-процесуальним кодексом, до 8 серпня 2020 р. НАБУ зобов'язане було завершити розслідування, а САП передати справу до суду або закрити справу за відсутністю складу злочину.

Формула "Роттердам+" діяла для розрахунку вартості вугілля під час встановлення прогнозної оптової ціни електроенергії суто для промислових споживачів у період 2016-2019 років. Вона передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам-Роттердам-Антверпен. Формула була скасована з 1 липня 2019 р. із запровадженням ринку електроенергії. 

Аналогічний принцип ціноутворення з 2017 р. і до сьогодні діє під час визначення вартості природного газу для населення. Цей принцип – так звана формула "Амстердам+" – у червні 2020 р. був прописаний у меморандумі з МВФ, підпис під яким поставив, зокрема, президент Володимир Зеленський.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme