НАБУ і САП фінішували з розслідуванням розкрадань проекту "Стіна"

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування справи про розкрадання бюджетних коштів, виділених на проект "Стіна"

Про це повідомляє прес-служба НАБУ, передає Depo.ua.

Прокурори повідомили про завершення розслідування вісьмом підозрюваним у заволодінні коштами державного бюджету, виділеними на інженерно-технічне облаштування українсько-російського державного кордону та територій, прилеглих до зони бойових дій.

Цим особам та їхнім захисникам надано доступ до матеріалів слідства для ознайомлення. Після завершення цього процесу детективи НАБУ складуть обвинувальний акт, а прокурори САП направлять його до суду.

Посадовців Державної прикордонної служби та представників бізнесу підозрюють у корупційних зловживаннях, в результаті яких інтересам держави завдано збитків у розмірі понад 16,68 млн. грн. Зокрема, детективи НАБУ і прокурори САП інкримінують вчинення кримінальних правопорушень:

- начальнику управління капітального будівництва ДПСУ — ч.5 ст.191 ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем"), ч.3 ст.27, ч.2 ст.210 ("Нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням") Кримінального кодексу України;

- колишньому начальнику Першого окремого відділу капітального будівництва ДПСУ — ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 ("Службове підроблення"), ч.2 ст.210 КК України;

- старшому офіцеру Першого окремого відділу капітального будівництва ДПСУ — ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України;

- директору ТОВ "АЗІ" — ч.5 ст.191 КК України;

- колишньому директору ДП "Чернігівський облавтодор" ДАК "Автомобільні дороги України" — ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України;

- директору та засновнику ТОВ "Будцентр "Вітязь" — ч. 5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України;

- одну з посередників — ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 КК України;

- іншому посереднику — ч.5 ст.27, ч.5 ст.191, ч.3 ст.27, ч.2 ст.205 ("Фіктивне підприємництво") КК України.

За даними слідства, розкрадання коштів проекту "Стіна" відбувалося через завищення обсягів фактично виконаних робіт порівняно із зазначеним в актах приймання-передачі. Крім того, у документах зазначалися роботи, які взагалі не виконувалися.

В НАБУ наголошують, що реалізація проекту "Стіна" й надалі залишається у фокусі уваги детективів НАБУ: низка епізодів, пов'язаних із цим проектом, виділені в окреме провадження – розслідування по них триває.

Нагадаємо, 8 серпня детективи НАБУ затримали цілу банду, яка "розпилювала" гроші, виділені на "Стіну Яценюка".

9 серпня у НАБУ повідомили, що семи особам, причетним до розкрадання коштів проекту "Стіна", оголосили підозру.

10 серпня 2017 року голова НАБУ Артем Ситник заявив, що розслідування за проектом "Стіна" триває і не виключив появу нових підозрюваних.

Водночас СБУ взялась за "стінове" розголошення держтаємниці НАБУ.

Довідка: "Стіна" – фортифікаційний проект, який повинен підвищити рівень безпеки на кордоні України з Росією. Він був презентований екс-прем'єром Арсенієм Яценюком ще в 2014 році. На нього вже витратили 400 млн грн, проте будівництво ще не завершилося, а зараз готово трохи більше 10%.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme