НАБУ: 5 фігурантів "справи Онищенка" визнали вину

П'ятеро фігурантів газової "справи Онищенка" визнали себе винними і погодилися співпрацювати зі слідством
Depo.Влада
25 серпня 2016 18:09
ФОТО: depo.ua

Про це передає depo.ua з посиланням на прес-служба НАБУ.

"П’ятеро фігурантів "газової справи Онищенка" визнали себе винними і погодилися на угоду зі слідством", - сказано у повідомленні.

Вказується, що серед них - директор біржі "Львівська універсальна", директор товарної біржі "Центр" та "брокер однієї з бірж, які організовували фіктивні аукціони з продажу газу на користь фірм, підконтрольних народному депутату О.Онищенку".

"Також угоду зі слідством уклали куратор і відповідальна за створення фіктивних підприємств особа, через які виводилися кошти від перепродажу газу", - йдеться у повідомленні.

Прес-служба НАБУ наводить слова керівника відомства Артема Ситника: "У даному випадку підозрювані активно співпрацювали зі слідством, дали цінні викривальні покази щодо організаторів злочину, а інкриміновані їм статті дозволяли укласти угоду з прокурором".

В НАБУ також зазначили, що станом на кінець серпня у господарських спорах, розірвано два з трьох договорів про спільну інвестиційну та виробничу діяльність між ПАТ "Укргазвидобування" та двома фірмами-учасницями так званої "газової схеми Онищенка": ТОВ "Надра Геоцентр" і ТОВ Фірма "ХАС".

"Відповідно до даних договорів, видобутий газ шляхом проведенням фіктивних аукціонів продавався за заниженими цінами підконтрольним фірмам-посередникам, які згодом перепродавали його промисловим споживачам за ринковими цінами", - повідомляє відомство.

Нагадаємо, 9 серпня Солом'янський райсуд Києва дозволив затримання і арешт Онищенка. 11 серпня українське бюро Інтерполу отримало матеріали для оголошення в міжнародний розшук депутата Онищенка і планує передати їх в Інтерпол.

5 липня Верховна Рада дала дозвіл на притягнення Онищенка до кримінальної відповідальності, його затримання і арешт. Однак той встиг виїхати за кордон і осів у Лондоні.

За попередніми даними, в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн. З яких 1,6 млрд – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства. 1,3 млрд. грн – це несплачена сума ренти за користування надрами.

До 20 червня суд арештував на 60 днів всіх 10 осіб, затриманих 15 червня у "газовій справі", в якій фігурує нардеп Онищенко.    

Сам Онищенко вже отримав посвідку проживання у Лондоні, де готовий до суду з українськими правоохоронцями

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада