На захист судів з коронавірусного фонду просять 84 мільйони

Державна судова адміністрація України просить виділити 83,7 млн грн для забезпечення придбання предметів захисту працівників судів та дезінфекції приміщень коштом Фонду боротьби з COVID-19

Про це йдеться у листі в. о. голови Державної судової адміністрації Людмили Гізатуліної до Кабінету міністрів, який був надісланий в кінці жовтня цього року, і оприлюднений експертною організацією StateWatch, передає Depo.ua

Станом на сьогодні вказаний лист залишається на розгляді уряду. 

"В ДСА апелюють до необхідності забезпечення конституційного права громадян України на звернення до суду, зокрема в умовах карантину, та зазначають про те, що "у зв’язку із істотним скупченням людей під час судових засідань критично актуальним залишається питання їх захисту у період пандемії коронавірусу", – йдеться у повідомленні.

У листі також зазначається, що на адресу ДСА надходять численні прохання із судів щодо виділення додаткових бюджетних призначень для забезпечення працівників судів засобами індивідуального захисту та дезінфекції приміщень судів, які неможливо задовольнити через суттєвий дефіцит видатків на забезпечення судочинства.

У ДСА також заявляють, що з метою вирішення питання гідного фінансового забезпечення судової системи самостійно та з іншими органами судової влади неодноразово порушувала перед Кабміном, Мінфіном, комітетами Верховної Ради з питань правової політики та з питань бюджету питання про неприпустимо низькі показники фінансового забезпечення діяльності судів, органів і установ у системі правосуддя, закладені в держбюджеті на 2020 рік.

Зі слів ДСА, у судовій системі працює більше 36 тис осіб, що забезпечують здійснення судочинства, а з урахуванням інших учасників судового процесу (позивачів, відповідачів, адвокатів, сторони обвинувачення), ця цифра практично подвоюється. Судочинство здійснюється у приміщеннях судів, яких налічується більше 800.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що у Деснянському райсуді Києва спалах COVID-19.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"