На чиїй кобилі Онищенко вирушить в Ріо

Нардеп-втікач Онищенко з-за порєбріка дозволяє собі спокійно тролити українську владу. Жодних реальних наслідків для нього за це очікувати не варто
Depo.Влада
28 липня 2016 12:05
ФОТО: depo.ua
На чиїй кобилі Онищенко вирушить в Ріо
На чиїй кобилі Онищенко вирушить в Ріо

Майже місяць пройшов після втечі Олександра Онищенка з України та позбавлення його депутатської недоторканності – і на деякий час ця тема майже повністю щезла зі шпальт газет. Слідство, яке до цього активно розповідало про те, що державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн через перепродаж газу посередниками, а також несплачену суму ренти за користування надрами, замовкло. Після втечі Онищенка вся ця історія, вочевидь, стала не настільки важливою для влади.

Лише вчора генеральний прокурор Юрій Луценко в решті-решт підписав повідомлення про підозру Олександру Онищенку. Головний антикорупційний прокурор Назар Холодницький теж потроху заворушився по темі Онищенка, повідомивши про те, що і так всі в принципі знали: Онищенко поїхав на Росію.

Все це абсолютно не завадило нардепу-втікачу з-за порєбріка спокійно робити публічні заяви. "Сьогодні НАБУ стало "безпрєдєльною" організацією. Вона мені нагадує УБОЗ 90-х років. Поки я ніяк не буду реагувати на їхні дії, нехай роблять що хочуть. Ще дійде час і до них. Я поки зайнятий Олімпіадою, і не буду реагувати на ці випади", - написав Онищенко.

Особливо цинічними виглядають слова Онищенка про своє бажання виступити на Олімпіаді, яка, як відомо, вже 5 серпня стартує у Ріо-де-Жанейро. Справа в тому, що ще на початку липня одразу після позбавлення Онищенка депутатської недоторканності міністр молоді та спорту Ігор Жданов категорично заявив, що жодна Олімпіада підозрюваному у багатомільярдних схемах нардепу не світить. І слова свого міністр дотримався - в складі української олімпійської збірної прізвища Онищенка нема.

На чиїй кобилі Онищенко вирушить в Ріо - фото 1

фото УНІАН

Отже, до якої Олімпіади наразі готується нардеп-втікач - питання вкрай цікаве. Звісно, наші можновладці полюбляють колекціонувати паспорти різних країн і ніхто не здивується, якщо у Онищенка виявиться в додачу до українського ще й російський чи, приміром, узбецький паспорти. То ж не виключено, що поціновувач коней та газу плекає надію поскакати на своїй кобилі за іншу збірну. 

І тут фантазії Онищенка є де розгулятися. По-перше, можна уявити українського нардепа під прапором князівства Монако, де нардеп протягом багатьох років жив на Лазурному узбережжі. От тільки навіщо монегаскам такий вершник?

По-друге, не варто забувати про його сімейні зв’язки в Узбекистані, де рідний батько поки що ще чинного українського нардепа Раджаб Кадиров займає високі посади в правоохоронній системі, і навіть встиг побувати заступником міністра внутрішніх справ, а також головою Пенітенціарної служби Узбекистану.

І врешті третє та найпростіше - Онищенко-Кадиров може уявити себе і під російським триколором. Принаймні з допінгом у нардепа проблем не повинно виникнути, хіба що в сечі кобили знайдуть...

Отже можливостей для олімпійських маневрів у Онищенка багато, і все це могло б бути актуально, якби не два фактори. Перший - у нардепа-вершника просто немає часу аби пройти всі формальні процедури зміни спортивного громадянства, Олімпіада стартує лише за тиждень з гаком. Другий - яка б неповоротка не була українська правоохоронна система, і якою б логікою не користувався Інтерпол, аж ніяк не можна виключити, що пан Онищенко таки потрапить в міжнародний розшук саме під час його олімпійських звитяг. 

Таким чином усі розповіді нардепа-коняра про підготовку до Олімпіади - це або втрата зв'язку з реальністю, або ж намагання зберегти хорошу міну при поганій грі.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада