На виборах в Раду йде 161 кандидат-клон

У мажоритарних округах на виборах до українського парламенту балотується 161 кандидат-однофамілець

Про це повідомили у Комітеті виборців України (КВУ), передає Depo.ua.

Зазначається, що з 199 округів в 48 серед кандидатів зареєстровані так звані клони, у яких однакові прізвища з більш рейтинговими політиками.

"Найбільше однофамільців в ОВО №133 (Одеська обл., м. Одеса) – 9 осіб. Зокрема, 4 людини з прізвищем Баранський, 2 – Дмитрук, 2 – Танцюра. На цьому ж окрузі балотується кандидат Олександр Зелінський, який є самовисуванцем, але в біографії вказує, що працює в ТОВ "Слуга Народу-ЗЕ". В ОВО 137 (Одеська обл., м. Подільськ) та ОВО 34 (Дніпропетровська обл., смт Царичанка) зареєстровано 8 осіб-однофамільців", – повідомили в КВУ.

Так, в ОВО №137 балотуються три кандидати з прізвищем Гончаренко, двоє – з прізвищем Климов, один – Клімов, двоє – з прізвищем Муконін. В ОВО №34 зареєстровано дві людини з прізвищем Ісаєв, двоє - Кравченко, двоє – Кришин, двоє – Чорний. В ОВО 92 (Київська обл., м. Узин) балотуються 7 кандидатів-однофамільців, ОВО №33 (Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг) – 6 осіб. Так, в ОВО №92 зареєстровано 4 людини з прізвищем Гудзенко, 3 – Ференец. В ОВО №33 – два кандидата з прізвищем Бабенко, одна - Колесник, одна – Колесник, двоє – Ляденко.

"Всього в мажоритарних округах балотується 161 кандидат-однофамілець", – повідомили в КВУ.

У КВУ відзначають, що використання кандидатів-клонів на виборах є маніпулятивною технологією, мета якої – відібрати голоси у більш рейтингових кандидатів. Разом з тим, наявність однакового прізвища з будь-яким з інших кандидатів не є юридичною підставою для скасування реєстрації такої особи, навіть якщо одна з них є клоном рейтингових місцевих політиків.

Нагадаємо, 20 травня новообраний президент Володимир Зеленський склав присягу перед українським народом і розпустив парламент.

21 травня Президент України Володимир Зеленський опублікував указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів.

Народні депутати не проголосували за включення до порядку денного законопроектів президента України Володимира Зеленського, яки могло бути знижено прохідний бар'єр для партій і скасовано мажоритарку.

24 травня в Україні розпочався виборчий процес дострокових виборів до Верховної Ради.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme