На суддів відкрили 35 справ за корупцію

У провадженні судів першої інстанції наразі перебувають 35 кримінальних проваджень щодо 39 суддів, які звинувачуються у вчиненні корупційних злочинів
Depo.Влада
21 жовтня 2015 15:02
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Генеральної прокуратури України.

Зокрема, органи прокуратури спільно з підрозділами СБУ та МВС України цьогоріч до суду направлено 7 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях зазначеної категорії стосовно 8 суддів.

"Генеральною прокуратурою України 28.08.2015 направлено до Голосіївського районного суду міста Києва обвинувальний акт стосовно судді Обухівського районного суду Київської області Р. Мостового, який одержав неправомірну вигоду в розмірі 13 600 грн та 200 дол. за винесення рішення про задоволення цивільного позову заявника під час розгляду кримінальної справи, що перебувала у його провадженні", - навели приклад у відомстві.

Крім того, зараз слідчими органів прокуратури здійснюється досудове розслідування у 13 кримінальних провадженнях стосовно 12 суддів, чотирьом з яких повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних корупційних правопорушень, пов'язаних з одержанням неправомірної вигоди.

"Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України 01.09.2015 розпочато провадження стосовно судді Бердянського міськрайонного суду Запорізької області А. Крамаренка за ч. 3 ст. 368 КК України за фактом одержання шляхом вимагання неправомірної вигоди в сумі 20 тис грн. за винесення судового рішення", - зазначили в ГПУ.

Також Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України продовжується розслідування у кримінальних провадженнях за фактом вимагання суддями Вищого господарського суду України хабара в сумі 500 тис. фунтів стерлінгів за втручання їх у діяльність суддів господарського суду міста Києва і Київського апеляційного господарського суду та за фактом одержання суддями апеляційного суду м. Києва неправомірної вигоди в розмірі 800 тис. дол. за постановлення завідомо неправосудних рішень в інтересах учасників злочинної організації Сергія Курченка та інших.

"Упродовж 9 місяців 2015 року щодо суддів, які обвинувачуються у вчиненні корупційних злочинів, судами першої інстанції із прийняттям рішення розглянуто 4 кримінальні справи (провадження) стосовно 4 осіб. За результатами судового розгляду стосовно 3 суддів постановлено обвинувальні вироки щодо 1 судді ухвалено рішення про направлення кримінальної справи на додаткове розслідування", - додали в ГПУ.

Більше новин політики читайте на  Depo.Влад