На "Стіну" з Росією треба 4 млрд грн, - Геращенко

На облаштування державного кордону з Росією необхідно 4 млрд гривень, з яких вже виділено лише 400 млн

Про це заявив народний депутат України Антон Геращенко на брифінгу, передає depo.ua.

"На сьогодні кошторис, який потрібен для того, щоб мінімально облаштувати наш кордон, понад 4 млрд. На сьогодні було виділено 400 млн, вони всі були повністю використані. Однак повної суми коштів для того, щоб цілковито облаштувати кордон - немає", - сказав він.

За його словами, сьогодні зроблено не більше 10% від усіх робіт.

Крім того, народний депутат Віталій Корчик повідомив, що на 2016 рік планом будівництва проекту "Стіна" передбачено 1 млрд 205 млн гривень.

"З державного бюджету заплановано виділити 200 млн гривень, а це всього 16,6% від загальної потреби на цей рік. Отримано цього року 74 млн 255 тис. грн і поки що витрачено 23 млн гривень. Перебуваючи там (на кордоні, - ред.) ми бачили, що кошти максимально освоюються і люди, які відповідають за будівництво цих споруд роблять все, щоб кошти використали максимально ефективно і чекають нових надходжень з державного бюджету України", - додав він.

Нагадаємо, в серпні 2015 р. у Держприкордонслужбі заявили про завершення підготовки до односторонньої демаркації кордону з Росією. Ініціатива української влади з обладнання кордону з Росією отримала назву "Європейський вал", спочатку проект називався "Стіна". 19 листопада 2014 року Кабінет Міністрів України прийняв рішення затвердити указ президента Петра Порошенка про позначення лінії українсько-російського кордону. Проект передбачає спорудження траншей, ровів, а також спеціальних об'єктів. Загальна протяжність російсько-українського кордону становить понад 2000 км. Згідно з планом влади, "Європейський вал" повинен стати східним кордоном Європейського Союзу.

У 2015 році було обладнано 230 км протитанкових ровів у Чернігівській та Харківській областях, у 2016 році роботи ведуться на стику Харківської і Луганської областей.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада