На "Стіну" з Росією треба 4 млрд грн, - Геращенко

На облаштування державного кордону з Росією необхідно 4 млрд гривень, з яких вже виділено лише 400 млн
Depo.Влада
22 серпня 2016 11:58
ФОТО: depo.ua

Про це заявив народний депутат України Антон Геращенко на брифінгу, передає depo.ua.

"На сьогодні кошторис, який потрібен для того, щоб мінімально облаштувати наш кордон, понад 4 млрд. На сьогодні було виділено 400 млн, вони всі були повністю використані. Однак повної суми коштів для того, щоб цілковито облаштувати кордон - немає", - сказав він.

За його словами, сьогодні зроблено не більше 10% від усіх робіт.

Крім того, народний депутат Віталій Корчик повідомив, що на 2016 рік планом будівництва проекту "Стіна" передбачено 1 млрд 205 млн гривень.

"З державного бюджету заплановано виділити 200 млн гривень, а це всього 16,6% від загальної потреби на цей рік. Отримано цього року 74 млн 255 тис. грн і поки що витрачено 23 млн гривень. Перебуваючи там (на кордоні, - ред.) ми бачили, що кошти максимально освоюються і люди, які відповідають за будівництво цих споруд роблять все, щоб кошти використали максимально ефективно і чекають нових надходжень з державного бюджету України", - додав він.

Нагадаємо, в серпні 2015 р. у Держприкордонслужбі заявили про завершення підготовки до односторонньої демаркації кордону з Росією. Ініціатива української влади з обладнання кордону з Росією отримала назву "Європейський вал", спочатку проект називався "Стіна". 19 листопада 2014 року Кабінет Міністрів України прийняв рішення затвердити указ президента Петра Порошенка про позначення лінії українсько-російського кордону. Проект передбачає спорудження траншей, ровів, а також спеціальних об'єктів. Загальна протяжність російсько-українського кордону становить понад 2000 км. Згідно з планом влади, "Європейський вал" повинен стати східним кордоном Європейського Союзу.

У 2015 році було обладнано 230 км протитанкових ровів у Чернігівській та Харківській областях, у 2016 році роботи ведуться на стику Харківської і Луганської областей.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада