Наступного тижня Росія може почати бомбити Україну - експерти

Військово-політична обстановка навколо України буде погіршуватися, а конфронтація у російсько-українських відносинах - посилюватися, тому українська влада має зробити низку невідкладних кроків. Зокрема, потрібно підготувати бомбосховища, оскільки в найближчі один-два тижні Росія може почати бомбити Україну
Depo.Влада
1 вересня 2014 19:27
ФОТО: depo.ua
Наступного тижня Росія може почати бомбити Україну - експерти
Наступного тижня Росія може почати бомбити Україну - експерти

Про це йде мова у заяві Експертної ради з питань національної безпеки, опублікованій на сайті Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння, передає ДеПо.

Експерти вважають, що потрібно запровадити систему управління державою в умовах військового часу і оборони країни, зокрема, Кабмін повинен працювати цілодобово.

У заяві підкреслюється, що заступник голови Служби безпеки України не може керувати всіма силами оборони України у місцях ведення ними бойових дій. Таке управління має бути негайно передане Генеральному штабу ЗС України.

Наступний крок - підготовка населення України до масштабної агресії з боку РФ і до оборони держави в максимально стислі терміни. 

«Головним має стати прискорене формування потужних військових резервів... Максимально використовувати при цьому наявні кадрові резерви», - йдеться в заяві. 

Враховуючи, що в найближчі один-два тижні РФ може застосувати бойову авіацію для ракетно-бомбових ударів не тільки по військових об'єктах, але і по об'єктах цивільної інфраструктури в Україні, необхідно підготувати бомбосховища в регіонах південної, північної та центральної України.

«Особливу увагу необхідно приділити забезпеченню готовності до бойових дій, зокрема до боротьби з розвідувально-диверсійними групами противника в містах і селах зазначених регіонів», - зазначили в Експертній раді. 

Також в заяві підкреслюється важливість розробки і впровадження механізмів мотиваційного стимулювання учасників бойових дій за рахунок використання адмінресурсу. 

Крім того, рекомендується розглянути питання перенесення дострокових парламентських виборів на період після припинення військової агресії РФ проти України.

«Оскільки президент РФ Володимир Путін не бере до уваги жодних кроків України, крім її збройного опору, санкції західних держав не є дієвими, а дипломатичні можливості зараз майже вичерпані. Тому тільки потужний збройний опір може допомогти змінити наміри Кремля знищити незалежність нашої держави. У таких обставинах єдиним способом змусити російську сторону відмовитися від агресії проти України і планів окупації її нових територій є можливість завдати агресору таких ударів, які приведуть до великих людських втрат його збройних сил», - вважають експерти.

Саме в таких діях вони бачать запоруку збереження України як незалежної держави.

Під заявою поставили підписи експертні організації та фахівці, які входять до складу Ради, зокрема, Центр досліджень армії, конверсії і роззброєння (директор Валентин Бадрак), Інформаційно-консалтингова компанія Defense Express (директор Сергій Згурець), Інститут стратегічних досліджень «Нова Україна» (директор Андрій Єрмолаєв), а також експерти: колишній гендиректор ГК «Укрспецекспорт» Сергій Бондарчук, колишній міністр оборони Ігор Тенюх та Володимир Шкідченко, колишній начальник Генштабу ВС України - перший заступник міністра оборони України Анатолій Лопата, колишній перший заступник міністра оборони Леонід Поляков та інші.

Нагадаємо, що сьогодні міністр оборони України Валерій Гелетей заявив, що операція зі звільнення Сходу України від терористів завершена - тепер потрібно терміново вибудовувати оборону від Росії, яка ввела до нашої країни регулярні війська.