На Сході країни не довіряють парламентським партіям, - експерт

У трійці лідерів електоральних симпатій харків'ян - дві непарламентські сили. Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного Центром досліджень і комунікацій Active group
Depo.Влада
24 вересня 2015 14:04
ФОТО: depo.ua

За даними дослідження, лідером стала партія «Відродження» - 13,9% голосів опитаних (18,8% від тих, хто визначився). На другому місці розташувався «Опозиційний блок» з результатом 13,1% (18,4%), хоча участі у виборах в Харкові він не бере. Замикає трійку лідерів «Наш край» - 12,8% (18,4%). Враховуючи похибку дослідження в 2,5%, ці результати можна вважати практично однаковими.
Далі з великим відривом йдуть Об'єднання «Самопоміч», за яке віддали б свій голос 6,4% опитаних (9,2% серед тих, хто визначився), «Батьківщина» - 5,1% (7,1%) і «Солідарність» - 4,7% (6,7%). Партія «УКРОП» отримала симпатії 3,1% опитаних (4,4% визначилися). За словами експерта Олексія Голобуцького, ці дані - свідчення кризи парламентських партій на Сході та Півдні.

Як зазначив політолог Олексій Голобуцький, дані дослідження в черговий раз підтверджують, що на місцевих виборах люди обирають партії місцевих лідерів - найбільше на симпатії жителів Харкова впливає позиція партії та її лідера у вирішенні міських проблем (36,3%), програма політсили (31 , 6%) і особистість лідера (27,4%). А ось позиція партії з загальнонаціональних питань важлива лише для 23,6% опитаних. «Голоси «Опоблоку» напевно поділять «Наш край» і «Відродження». Інтригою на виборах стане те, кому дістануться симпатії харків'ян, які ще не визначилися з вибором - їх майже чверть (23,4%) », - заявив експерт.

Що стосується виборів міського голови Харкова, то лідерами симпатій виборців стали Геннадій Кернес («Відродження») - за нього готові проголосувати 39,9% харків'ян, і Олександр Фельдман («Наш край») з результатом 16%. За словами політичного експерта Віталія Бали, рейтинг представника «Нашого краю» може зрости після безладів, що виникли в середу, 23 вересня, навколо засідання міськради, яке штурмували близько двох сотень людей у балаклавах. «У Фельдмана репутація неконфліктного політика. Так що люди, побоюючись заворушень у місті, можуть віддати свої голоси йому», - зазначив експерт. У той же час, якщо Олександр Фельдман не висуне свою кандидатуру на виборах, то реальної боротьби за крісло мера у місті не буде.

Дослідження «Харків на старті виборчої кампанії» проведене Центром досліджень і комунікацій Active group методом індивідуального вуличного інтерв'ю 12-13 вересня. Було опитано 1587 респондентів у віці старше 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,5%.

Більше новин читайте на Влада.Depo.ua.