На розігріві: Як Путін допомагає Бойку-Медведчуку боротися із Зеленським

Президент Росії Володимир Путін повторив власну мантру про те, що мир на Донбасі можливий виключно шляхом прямих переговорів Володимира Зеленського із лідерами "ОРДЛО"

Після євротурне Володимира Зеленського до Парижа і Берліна та зустрічей з Еммануелем Макроном й Ангелою Меркель чомусь здавалося, що обіцяна допомога в запуску "нормандського формату" - це виключно порожні слова. Якось дуже невпевнено про це говорили обидва євролідери. Ще більше сумнівів було після того, як президент Франції обмовився про готовність Зеленського до прямих переговорів з сепаратистами, а наш глава держави все спростував. Ще й повернути Росію до ПАРЄ Макрон захотів, а ми проти. Домовленості про зустріч "нормандських" зовнішньополітичних радників країн у липні - мала втіха.

Але сьогодні все встало на свої місця. Під час прямої лінії російський президент Володимир Путін згадав небажання Зеленського зустрічатися з терористами. Вони йому дуже не сподобалися, бо стара пісня Кремля про необхідність переговорів Києва з "Л-ДНР" є офіційною позицією Москви. 

"Будучи за кордоном, в Парижі, він заявив, що не збирається говорити з сепаратистами. Тобто з представниками цих невизнаних республік. А як тоді вирішувати цю проблему? В сучасній історії немає жодного прикладу, коли конфлікти такого роду вирішувалися без прямого діалогу між конфліктуючими сторонами", - обурився Путін.

Лідер Кремля продовжує вдавати, що він не має жодного стосунку до війни на Донбасі. А сепаратисти цілком собі повноцінна влада в ОРДЛО, з якою треба говорити. При посередництві Москви, Брюсселя, Вашингтона - це вже неважливо. Головне - прямі переговори президента України з ними. Кремлю це вигідно, бо таким чином їхня "правда" про громадянську війну стане повноцінною, а сепаратисти будуть легітимізовані. 

Якщо говорити просто - Путін має низку козирів в рукаві: наших полонених, війну на Донбасі і анексований Крим. Санкції йому шкодять, але віддавати Україну остаточно він не буде. Тим більше, що проросійська "Оппоплатформа" з його кумом Медведчуком в списку наразі має 11% прихильників за соцопитуваннями, що менше за 47% у "Слуги народу", та серед інших - це другий результат. Європі конфлікт на Донбасі набрид. Там хочуть переговорів України з РФ у нормандському форматі, але його блокує Путін. Тому в Берліні та Парижі згодні були б на поступки Зеленського, зокрема у виконанні Мінська та переговорах з бойовиками. Це б допомогло пошвидше зсунути перемовини, а також послабити вплив Вашингтона, який ще санкції на потрібний Меркель "Північний потік-2" накладе. А ще й про транзит газу через українську ГТС домовлятися треба. Складна ситуація в ЄС, справді, їх зрозуміти можна.  

Та є в цій історії й інший момент. Володимир Путін сьогодні - своєрідний артист на розігріві в "Оппоплатформи". До президентських виборів Бойко і Медведчук приїхали до прем'єра РФ Медведєва і щось там "перетерли" про дешевий газ. Зараз допомагати власному сателіту в Україні також потрібно. Бо "Слуга народу" вже втягує виборця Бойка-Медведчука. І тут головне вчасно донести цьому виборцю, який на президентських виборах голосував за "мир Зеленського", що війна продовжиться. І Зеленський взагалі повторює риторику Порошенка, обдуривши виборця Півдня і Сходу. Он з сепаратистами говорити не хоче, читає "темники" Порошенка в Брюсселі, Парижі та Берліні про санкції і повернення територій. І Медведчук дуже активно старається. Не тільки канали в Україні скуповує, але й інтерв'ю роздає, в яких каже, що позиція Зеленського не приведе до миру, що він розчаровує і обманює. І тільки "Оппоплатформа" зможе знайти спільну мову і з терористами, і з Москвою - ще й газ з тарифами здешевити, та мир принести. Про те, що він буде на умовах Кремля, вони не кажуть - не треба цього знати виборцям. 

Саме цим зараз займається Путін - допомагає "одуматися" проросійському виборцю. Бо в Україні за соцопитуваннями понад 55% не так давно виступали за прямі переговори Зе із бойовиками. А за мир з Росією і того більше 70%. До них говорить російський президент синхронно з "Оппоплатформою". Окрім геополітики в цій історії ще є й внутрішня гра перед парламентськими виборами. Гра проти "Слуги народу", яка дуже вже хоче однопартійну більшість. Російські сили посилюються. А мета Путіна - федералізація України. І він гратиме в довгу. Та найбільш хвилююче питання - чи вистачає розуміння, досвіду та знань в Зеленського і його команди? Або в груп впливу, включно із американськими, які оточують його. І чи не перетвориться це на гру вовків із вівцями. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада