На російському кордоні зростає корок з українських вагонів

Майже 130 вагонів з вантажем з України, що їхали до Казахстану і Киргизстану затримані на прикордонних передавальних станціях України та Білорусі
Depo.Влада
14 липня 2016 18:03
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу "Укрзалізниці".

Компанія пропонує вантажовідправникам вибирати маршрут, який пролягає через Чорне і Каспійське моря і проходить по території України, Грузії та Азербайджану.

Такий маршрут вже використовувався раніше для поставки українських товарів до країн Середньої Азії.

Згідно "Угоди про міжнародне залізничне вантажне сполучення" вантажовідправники повинні надати вказівки перевізнику щодо своїх подальших дій з вантажем, в тому числі зміна маршруту або переадресації.

Нагадаємо,станом на ранок 13 липня 2016 року на кордоні України з Росією затримали 72 залізничних вагони, які їхали до Казахстану та Киргизії. 13 із цих вагонів відправили зміненим маршрутом, інші 59 залишаються на українсько-російському кордоні. Про це повідомила прес-служба Мінекономрозвитку.

За неофіційною інформацією, станом на 13 липня на станції Орша-Західна (Республіка Білорусь) затримано близько 55 вагонів.

Також існують проблеми для українських вантажних автомобілів при перетині білорусько-російського кордону.

Станом на 9-00 13-го липня, за оперативною інформацією, отриманою від українських перевізників, на пункті пропуску Редьки - Красноє знаходяться близько 50 українських транспортних засобів. За останню добу 5 українських транспортних засобів отримали відмову в оформленні для перетину кордону.

1 липня президент Росії Володимир Путін підписав указ про введення додаткових обмежень щодо транзиту українських товарів через територію Росії. Уведені обмеження щодо транзиту через територію Росії товарів походженням з України до Республіки Казахастан поширюються і на транзит в Киргизьку Республіку. Також введено повну заборону транзиту товарів, що підпадають під дію російського ембарго та на які у Росії застосовуються ставки ввізних митних зборів, відмінні від 0.

У відповідь на такі дії Росії Україна підготувала термінові заходи. Єврокомісар з питаньрозширення і політики добросусідства Йоханнес Хан закликав Росію скасувати транзитні обмеження щодо України.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада