На Росії заявили про можливий обмін Сенцова, – ЗМІ

Уже сьогодні, 18 червня, може бути вирішене питання щодо незаконно засудженого на Росії українського режисера Олега Сенцова, який став бранцем Кремля й оголосив голодування

Про це повідомив російський журналіст Олексій Венедиктов у своєму Telegram-каналі, передає Depo.ua.

"Сьогодні (можливо) вирішуватиметься історія з Сенцовим та обміном", - написав він.

Водночас відома правозахисниця Марія Томак на своїй сторінці у Facebook висловила сподівання, що "злита" Венедиктовим інформація не зашкодить переговорному процесу.

"Главред "Ехо Москви" Венедиктов пише у своєму телеграм-каналі, що сьогодні, можливо, вирішуватиметься доля обміну. "Ехо Москви" типу ліберальне медіа, але Венедиктов завжди хизується своїми зв'язками і джерелами у Кремлі. Сподіваюся тільки, що цей "злив", від кого би він не йшов, не зашкодить процесу", - написала вона.

Нагадаємо, ситуація з недопуском української уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової до політв'язня Олега Сенцова може свідчити про серйозне погіршення його стану.

Перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила, що заради звільнення заручників президент України Петро Порошенко кілька днів тому мав телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним, під час якої було домовлено, що повноважені з прав людини обміняються візитами задля того, щоби вперше за чотири роки омбудсмен Денісова змогла побачити стан здоров'я, і переконатися в тому, як утримують українських бранців (українців і кримських татар), яких на сьогодні – понад 60 у російських тюрмах.

Водночас речник президента Росії Дмитро Пєсков наголосив, що невдала спроба українського омбудсмена відвідати засуджених на Росії українців Миколу Карпюка і Олега Сенцова не свідчить про зрив домовленостей президентів Росії та України.

Довідка: 7 червня уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до радника президента Росії Михайла Федотова із проханням організувати її візит до українських політв'язнів Романа Сущенка та Ресуля Веліляєва, яких утримують на Росії

13 червня Денісова вирушила на Росію, щоб відвідати українських політв'язнів.

14 червня, Денісова прибула в Москву і зустрілася з представниками російського омбудсмена.

Там вона наполягала на негайній зустрічі з Олегом Сенцовим та іншими українськими політв'язнями.

Однак представники російського омбудсмена запропонували Денісовій відвідати ув'язненого Сенцова лише після 22 червня.

15 червня Денісова приїхала в колонію, де утримують політв'язня Кремля Олега Сенцова, однак її не пустили до режисера і відмовилися надати хоч якусь інформацію про його стан здоров'я.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна