На Росії Сенцову й Кольченку "шиють" подвійне громадянство

УППЛ при президенті РФ уточнив, що думка про українське громадянство Сенцова і Кольченка - це "персональна оцінка проблеми" омбудсменом, а не "консолідована позиція всіх гілок влади Росії"
Depo.Влада
18 квітня 2016 18:22
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у відповіді прес-служби УППЛ РФ на запит кореспондента Укрінформу з приводу доповіді-2015 омбудсмена президенту РФ, передає depo.ua.

"Наявність українського громадянства О.Г.Сенцова і О.А.Кольченка офіційно підтверджено, і ні у кого не викликає сумніву. Разом з тим зберігаються розбіжності у думці про їх подвійне громадянство", - інформує прес-служба УППЛ РФ.

Далі йдуть посилання на російське законодавство і дається таке пояснення: "Оскільки уповноважений щороку направляє керівникам найвищих органів державної, законодавчої та судової влади доповідь про свою діяльність, яка крім інформації про річні підсумки діяльності уповноваженого містить його персональну оцінку проблем, пов'язаних з дотриманням прав людини, та думку уповноваженого у ряді випадків розходиться як з консолідованою позицією всіх гілок влади Російської Федерації, так і з позицією окремих державних відомств, що і сталося у даній ситуації".

Апарат УППЛ підкреслює, що "Уповноважений у листуванні з компетентними російськими органами", залученими до справи Сенцова і Кольченка, наполягав на тому, що вони залишаються громадянами України, "незалежно від наявності у них громадянства Росії, гіпотетично придбаного на підставі названого договору" (так званий "договір" про "прийняття Республіки Крим до Російської Федерації", що легітимує окупацію). Проте позиція Сенцова і Кольченка полягає в тому, що вони є виключно громадянами України, а це керівництвом РФ офіційно і консолідовано не признається.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада