На Росії пропонують закрити кордони для молодих науковців

Молодим російським науковцям, на спеціальність яких є попит в інших країнах, необхідно обмежити вільну еміграцію, щоб знизити відтік "талановитої молоді" за кордон

З такою ініціативою виступив радянський і російський вчений-біохімік і молекулярний біолог Георгій Георгієв в матеріалі, опублікованому в газеті "Пошук", передає Depo.ua із посиланням на "Лента.ру".

На думку академіка РАН, замість безкоштовної вищої освіти слід ввести так звану кредитну. В такому форматі держава як і раніше буде покривати всі витрати студента на навчання, однак після його закінчення він повинен буде не менше 15 років пропрацювати в російській науці. Після цього кредит автоматично погаситься, в іншому випадку вчений буде зобов'язаний повернути його в повному обсязі.

Спеціаліст матиме право виїжджати за межі країни для участі в наукових конференціях і спільних дослідженнях із зарубіжними колегами.

"Але всі ці виїзди за кордон повинні узгоджуватися з дирекцією інституту і не перетворюватися в постійну роботу за кордоном. За 15 років сильний вчений, безсумнівно, отримає в Росії відмінну позицію і, ймовірно, вже не захоче їхати", - зазначає Георгієв.

Необмежене ж право на вільну еміграцію отримуватимуть тільки ті, хто оплатив повністю навчання і не отримував стипендію.

Вчений підкреслив, що дане нововведення має стосуватися тільки областей науки, які інтенсивно розвиваються, зокрема таких, як молекулярна та клітинна біологія, інформаційні технології, багато розділів фізики.

В якості інших методів боротьби з відтоком молодих вчених з країни Георгієв пропонує також підвищення зарплат в даній області, створення фондів для фінансової підтримки науки, видачу безвідсоткових кредитів на покупку житла, а також формування спеціального експертного органу для роботи з проблемами в цій сфері.

Нагадаємо, що російські підприємці запропонували ввести податок на виїзд з країни в розмірі 500 рублів, який має стягуватися як з іноземців, так і з російських громадян.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #на Росії