На Росії пояснили, чому не хочуть віддавати Януковича

Генеральна прокуратура Росії відмовилася видавати Україні її колишнього президента Віктора Януковича, бо вважає справу, заведену на нього, політично вмотивованою
Depo.Влада
6 червня 2016 17:41
ФОТО: depo.ua

Клопотання про видачу Януковича Україна направила у лютому 2015 року.

У травні 2016 року Генпрокуратура України заявила про відмову Росії в екстрадиції, передає depo.ua з посиланням на "РБК".

За повідомленням російської Генпрокуратури, на клопотання про екстрадицію Януковича Росія відповіла відмовою відповідно до статті 3 Європейської конвенції про видачу 1957 року. За цією статтею, країна має право не видавати громадянина іншої країни, якщо вважає його переслідування політично вмотивованим.

Також країна може відмовити в екстрадиції, якщо після видачі людина може постраждати через його расу, релігію, національної приналежність чи політичні переконання.

Нагадаємо, Янукович втік з України в Росію в лютому 2014 року. Щодо колишнього президента і його соратників в Україні відкрито більше 30 кримінальних справ.

У січні Янукович був оголошений в міжнародний розшук у справі про розтрату 27 мільйонів доларів.

18 травня 2016 року Інтерпол припинив міжнародний розшук Януковича на час розслідування і процедура екстрадиції неможлива.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада