На Росії пояснили, чому не хочуть віддавати Януковича

Генеральна прокуратура Росії відмовилася видавати Україні її колишнього президента Віктора Януковича, бо вважає справу, заведену на нього, політично вмотивованою

Клопотання про видачу Януковича Україна направила у лютому 2015 року.

У травні 2016 року Генпрокуратура України заявила про відмову Росії в екстрадиції, передає depo.ua з посиланням на "РБК".

За повідомленням російської Генпрокуратури, на клопотання про екстрадицію Януковича Росія відповіла відмовою відповідно до статті 3 Європейської конвенції про видачу 1957 року. За цією статтею, країна має право не видавати громадянина іншої країни, якщо вважає його переслідування політично вмотивованим.

Також країна може відмовити в екстрадиції, якщо після видачі людина може постраждати через його расу, релігію, національної приналежність чи політичні переконання.

Нагадаємо, Янукович втік з України в Росію в лютому 2014 року. Щодо колишнього президента і його соратників в Україні відкрито більше 30 кримінальних справ.

У січні Янукович був оголошений в міжнародний розшук у справі про розтрату 27 мільйонів доларів.

18 травня 2016 року Інтерпол припинив міжнародний розшук Януковича на час розслідування і процедура екстрадиції неможлива.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада