На Росії для порятунку банків збираються "стригти" депозити вкладників

Міністерство фінансів Росії розглядає можливість застосування до депозитів приватних осіб механізму bail-in (примусова конвертація вимог кредиторів третьої черги в субординовані позики або статутний капітал проблемних банків)

Про це заявив заступник голови Мінфіну Олексій Моїсеєв, передає depo.ua з посиланням на Meduza.io.

За його словами, обговорюється можливість застосування bail-in для вкладів від 100 мільйонів рублів (1,290 мільйона доларів), але порогове значення ще до кінця не визначено.

"Сума ще не визначена, але вона буде дуже значною. Ми говоримо про десятки мільйонів рублів як мінімум", — підкреслив він.

Механізм bail-in, також відомий як "стрижка депозитів", активно застосовувався під час банківської кризи на Кіпрі в 2013 році, коли великі вкладники і кредитори Bank of Cyprus в примусовому порядку стали його акціонерами.

Питання про введення на Росії процедури bail-in у березні 2015 року піднімало російське Агентство зі страхування внесків (АСВ). На думку АСВ, це дозволило б мінімізувати обсяг витрат на порятунок банку. Наприкінці 2015 року про обговорення можливості введення bail-in заявила глава ЦБ Росії Ельвіра Набіулліна.

"На даний час bail-in не передбачений російським законодавством, однак застосовується на практиці. З допомогою цього механізму були сановані банк "Таврійський" та Фондсервісбанк, найбільші клієнти яких - "Лененерго" та "Роскосмос" відповідно - були змушені конвертувати кошти в цих банках в субординовані зобов'язання. Також Центробанк планує bail-in застосувати для порятунку "Внєшекономбанку", - резюмує видання.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme