На Росії Афанасьєва катували газом і струмом

Звільнений з російського полону кримчанин Геннадій Афанасьєв розповів про катування у російській тюрмі
Depo.Влада
17 червня 2016 11:54
ФОТО: depo.ua

Про це він розповів в інтерв'ю "Українській правді", передає depo.ua.

"Вдягали протигаз на голову зі шлангом, відкручували нижній клапан і бризкали туди балончиком – починалося блювотиння, ти починав захлинатися в цьому, бо ти в масці. Коли захлинаєшся, маску знімають, дають понюхати нашатир – і все повторюють. Продовжилося тим, що під'єднували електричні дроти до статевих органів – і били струмом. Якщо удушення ще можна було витримати, це вже був інший біль. ТАК змушували ставити підписи на документах.

Просто ставити підписи, і все.

Я розумів, що там. Я бачив, що написано. Але я сам власноруч не писав, все було вже заготовлено, весь текст. Майже під кінець, коли вони вимагали укласти з нами угоду, мене роздягли, поклали на підлогу, якісь люди тримали – і паяльником коло тіла водили й розповідали, що буде, коли цей паяльник потрапить під мене.

Найголовніше – у мене є мама – і вони погрожували добратися до неї. Це подіяло...
Я себе засуджую, караю зараз за те, що не був міцніший. Я відмовився від своїх слів, але…", - сказав Афанасьєв.

Нагадаємо, 14 червня відбувся обмін незаконно засуджених на Росії українців Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка за схемою 2х2 на одеських журналістів - Олену Гліщінську та Віталія Діденка, організаторів та активних учасників так званої "Народної ради Бессарабії".

Росіяни катували Афанасьєва заради його показань проти режисера Олега Сенцова, якого на Росії засудили до 20 років тюрми за "тероризм". 

Під час перебування в колонії у Афанасьєва виявили фурункульоз, за якого можливий сепсис – зараження крові.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада