На переговорах у Мінську Україна пропонувала багато. Безрезультатно, – ЗМІ

Під час засідання Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі у Мінську українські пропозиції не знайшли адекватної відповіді як з боку Росії, так і з боку самопроголошених "ДНР" та "ЛНР"
Depo.Влада
16 червня 2015 20:44
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

За словами джерела видання, близького до консультацій, не було і конструктивних пропозицій до України з боку інших сторін переговорів.

Співрозмовник наголосив, що зустріч пройшла "саме в тристоронньому форматі "Україна-Росія-ОБСЄ", а представники так званих "ДНР" та "ЛНР" були присутні на ній".

За його словами, зокрема, українська сторона спільно з ОБСЄ запропонувала залучити до роботи Контактної групи і всіх її підгруп представників Міжнародного Червоного Хреста і ОБСЄ, що оцінює демократичність виборчих процесів.

"Україна запропонувала також створити в повній відповідності з рішеннями "нормандської четвірки" п'яту підгрупу - з питань україно-російського кордону", - сказало джерело.

Укотре були поставлені питання "припинення вогню, відведення важких озброєнь та верифікації цих процесів з боку ОБСЄ, обміну всіх утримуваних осіб за принципом "всіх-на-всіх".

"Україна також запропонувала чіткий план демілітаризації Широкиного, району Донецького аеропорту, встановлення спільних постів ОБСЄ та СЦКК (Спільного центру з контролю і координації - ІФ) уздовж лінії зіткнення", - підкреслив співрозмовник агентства.

За його словами, "в ході консультацій було також звернуто особливу увагу на неприпустимість руйнування газопроводів, що поставило кілька днів тому Маріуполь на межу виживання".

Українська сторона наполягає на допуску української та міжнародної гуманітарної допомоги на неконтрольовані території, а також - на заїзді російської гуманітарної допомоги тільки через офіційні пункти пропуску на україно-російському кордоні, підкреслив співрозмовник агентства.

"Чітких відповідей на ці пропозиції ми не отримали", - резюмувало джерело, зазначивши також, що "в черговий раз у зустрічі не взяли участь лідери так званих "ДНР" та "ЛНР" Олександр Захарченко та Валерій Плотницкий".

Нагадаємо, що бойовики також розчаровані переговорами, а от в ОБСЄ побачили в них прогрес.