На окупованому Донбасі залишились без контролю "радіонуклідні джерела", - МЗС

Навіть під впливом російської військової агресії і окупації території в порушення Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, Україна продовжує розглядати його як один із ключових елементів глобального режиму ядерного нерозповсюдження
Depo.Влада
10 жовтня 2016 14:21
ФОТО: depo.ua

Про це заявив директор Департаменту міжнародної безпеки МЗС України Сергій Шутенко на загальних дебатах Першого комітету ГА ООН, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу МЗС України.

"В результаті підписання Меморандуму Україна відмовилася від усіх ядерних арсеналів, а тепер намагається повернути суверенітет і територіальну цілісність, порушену Росією, яка є однією з держав-гарантів у рамках Будапештського меморандуму", - наголосив Шутенко.

За його словами, Меморандум все ще є дійсним, і його повинні дотримуватися всі держави-підписанти.

Він також додав, що Росія захопила ядерні об'єкти України, установки та матеріали, розташовані в Криму, та заявляє про своє право розміщувати ядерну зброю на півострові.

"Ми завжди повинні пам'ятати, що український Крим окупований Росією, і в даний час це місце для військових експериментів", - відзначив Шутенко.

Він також підкреслив, що наразі Кремль зацікавлений у новій гонці озброєнь, а Крим, який був красивим морським курортом до окупації, нині став полігоном для російських військових планів.

Крім цього, за його словами, агресія Росії, що триває, залишила без належного контролю радіонуклідні джерела в деяких районах Донецької і Луганської областей.

"Нинішня ситуація є дуже сприятливою для вчинення терористичних актів, у тому числі використання небезпечних хімічних речовин, небезпечних патогенів або радіоактивних матеріалів. Вона також дає багато приводів для роздумів про реальні і потенційні загрози далеко за межами регіону", - наголосив Шутенко.

Він також підкреслив, що в такій ситуації Україна надає великого значення збереженню найвищих стандартів ядерної безпеки.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада