ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На нову систему самоврядування Україна перейде за два роки

Перехідний період до нової системи місцевого самоврядування розрахований на два роки. А вже зараз видно перші ознаки позитивних змін у використанні громадами власних грошей.
Depo.Влада
1 серпня 2015 10:50
ФОТО: depo.ua

Про це на "5 каналі" заявив віце-прем'єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, повідомляє depo.ua з посиланням на Українську правду.

"По-перше, визначений перехідний період - два роки. Коли мають відбутися ряд змін, в тому числі і в законодавстві. Зокрема, наприклад, право замовляти медичні послуги, це буде робити громада. Аналогічні речі - в освітніх програмах. Самоврядування дозволить громадам вирішувати, куди витрачати гроші. Цей період є непростий, але дуже цікавий", - твердить віце-прем'єр.

За його словами, вже зараз видно перші ознаки позитивних змін у використанні громадами власних грошей.

"Сьогодні місцева влада пропонує взяти у них гроші і за ці гроші спрямувати на ремонт доріг! Сьогодні, наприклад, Одеська область запропонувала за рахунок цих грошей відбудувати дорогу Одеса-Рені, те ж саме - в Івано-Франківській області", - каже Зубко.

Як відомо, Конституційний суд у п'ятницю, 31 липня, оголосив висновок, яким визнав законопроект про внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Основного закону.