На наступному тижні Верховна Рада прибере з бюджету норму, яка гальмує електронне декларування

Верховна Рада має намір 26-29 січня розглянути скасування норми, внесеної до закону про державний бюджет на 2016 рік, згідно з якою введення електронного декларування доходів чиновників передбачено не раніше 1 січня 2017 року
Depo.Влада
23 січня 2016 17:54
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.ua, про це 23 січня заявив спікер ВР Володимир Гройсман після засідання Асоціації міст України. 

"Є зареєстрований законопроект. Він стоїть на наступному пленарному тижні", - заявив Гройсман.

Він висловив упевненість, що Рада проголосує позитивно за даний законопроект.

Як відомо, наприкінці грудня Київ взяв на себе зобов’язання запустити роботу Національної агенції із запобігання корупції (НАЗК). Ґрунтуючись на цьому зобов’язанні, ЄК 18 грудня схвалила позитивний звіт для України.

Але вже за тиждень Верховна рада ухвалила бюджет, в якому відклала декларації щонайменше на 2017 рік. Про цю норму стало відомо лише в січні – в урядовому проекті бюджету її не було.

Законопроект, який дозволяє запустити нову систему декларування для службовців вже 2016 року, зареєстровано у парламенті, "Реанімаційний пакет реформ" повідомляє, що документ вирішує проблему, створену законом про держбюджет, який заборонив вводити в дію нову систему декларування до 2017 року.

Чинний закон вимагає запуску системи електронного декларування одночасно для всіх службовців (близько 1 мільйона осіб), що нереально, враховуючи, що Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), яке має прийняти рішення про початок роботи нової системи декларування, до цих пір залишається недієздатним.

Даний законопроект уповноважує НАЗК зробити це поетапно. Це дозволить ввести в дію нову систему в першу чергу для вищих посадових осіб вже в квітні цього року (за умови початку роботи НАЗК), що є вимогою МВФ і ЄС в рамках візової лібералізації.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада