На фонд Ющенко правоохоронцям наскаржились медведчуківські сепаратисти

Скаргу правоохоронцям щодо начебто порушень у роботі фонду дружини екс-президента Віктора Ющенка, Катерини, направила організація, яка пов'язана з сепаратизмом
Depo.Влада
12 вересня 2016 07:56
ФОТО: depo.ua

Про це Катерина Ющенко розповіла на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Ця організація називається "Громадська безпека та розвиток". Вона зареєстрована у листопаді 2015 року у місті Херсон. Раніше це об’єднання мало назву "Нове слов’янське покоління". Його представляють відкриті сепаратисти, які кілька років тому хотіли створити сепаратистську "Херсонську народну республіку".

Діяльність організації зводиться до того, щоб підхопити якийсь суспільно резонансний факт – наприклад, готовність шкіл і садочків до нового навчального року, створення розділу електронних петицій на сайті мерії, "примусова благодійність" у школах – і бомбардувати державні органи офіційними запитами з вимогою "розібратися", - розповіла Ющенко.

"Звертаються "безпечні і розвинуті" і до більш масштабних тем. Так, коли одна із засновниць організації Тетяна Томіліна балотувалася у мери Херсона, то свою передвиборчу кампанію вона побудувала на... нападках на Пентагон, який буцімто витрачає 14 мільйонів доларів, щоб забруднити Херсон. "Жертвою" організації стають чесні і прозорі місцеві благодійники, такі як Фонд громади міста Херсон "Захист". Зрештою, нападають вони і на саму ідею благодійності, фандрейзингу, гранторозподілу", - йдеться у повідомленні.

"Звичайно, діячі такого штибу не могли не звернути увагу на наш проект. Вони натрапили на наскрізь брехливу і маніпулятивну статтю 2012 року, розміщену на одному з популярних інтернет-ресурсів, переказали її своїми словами і настрочили достатньо грамотну заяву про скоєння кримінального правопорушення, яку направили до СБУ, прокуратури, НАБУ. Ці кляузи і стали підставою для кримінального провадження.

Постає питання: звідки в "організації невизнаних" (так називають у Херсоні це смішне об’єднання) такі ґрунтовні знання в юриспруденції і порядках подання заяв про скоєння правопорушень? Відповідь на це питання дають особистості засновників організації. Загалом їх п’ять, розповім лише про двох.

Тетяна Томіліна – сумнозвісна у Херсоні прибічниця "руського миру" та ідей Медведчука, колишній директор Херсонського ліцею ім. О. Мішукова при ХДУ, яка була звільнена за сепаратизм і недостойну педагога поведінку. Відкрито підтримує Росію, зневажливо ставиться до України та українських символів. Активна у соціальних мережах у групах, що обговорюють діяльність терористичних організацій "ДНР", "ЛНР" та інших. У 2015 році балотувалася на пост мера Херсона, на щастя, програла.

Олександр Гуляєв – громадський діяч, відкритий сепаратист, який у недалекому минулому служив керівником у Херсонській області ініціативної групи "Український вибір", створеної Медведчуком. Під час Революції Гідності Гуляєв закликав Януковича бути сильним і втопити в крові протестувальників на Майдані. У 2014 році взяв участь у "з’їзді народних республік" у Ялті від неіснуючої "Херсонської народної республіки".

Отже, обидва "ідеологи" не приховують своїх зв’язків з Медведчуком, кумом Путіна, вбивцею Стуса, головним ворогом цілісності і суверенітету України, який десятиліттями безсоромно і цинічно провадить антиукраїнську політику. Після провалу "Українського вибору" він ініціював новий сепаратистський проект, у якому під виглядом "територіальних громад" по всій Україні створюються "ЛДНРи", - розповідає Ющенко.

Вона також звернулася до правоохоронців з закликом звернути особливу увагу на членів цієї організації.

"Я звертаюся до поліції, прокуратури, Генпрокурора. Прошу уважно поставитися до інформації, яку я зараз повідомляю. Ви провадите досудове розслідування за ознаками вчинення кримінального правопорушення щодо благодійного фонду, який діє чітко, прозоро, підзвітно, який ви вже перевіряли і переконалися, що у його діях немає нічого протизаконного. Ви перевіряєте цей фонд на запит відкритих сепаратистів, шанувальників "руського миру", за плечима яких стоять вороги України. Прошу вас розібратися і припинити антиукраїнську діяльність організації "Громадська безпека та розвиток" (м. Херсон) і її "ідеологів" Тетяни Томіліної та Олександра Гуляєва", - написала Ющенко.

Нагадаємо, дружина екс-президента Віктора Ющенка – Катерина також  повідомила про порушення кримінальної справи проти її фонду, який 10 років тому розпочав проект будівництва "Дитячої лікарні майбутнього". 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада