На батьківщині Саакашвілі більше не чекають, - мінюст Грузії

З наданням Михайлу Саакашвілі українського громадянства правовий шанс екстрадувати його з України до Грузії вичерпано
Depo.Влада
31 травня 2015 22:59
ФОТО: depo.ua

Про це заявила журналістам міністр юстиції Грузії Тея Цулукіані, передає depo.ua із посиланням на "Радіо Свобода".

"Що стосується його громадянства, Саакашвілі, який стверджував, що для нього Грузія і грузинське громадянство - це головне, відмовився від цього громадянства, віддавши перевагу посаді губернатора (Одещини - ред.). Згідно з правовими процедурами, ми або самі повинні витребувати автентичну, завірену копію акта президента Порошенка, на підставі чого почнеться процедура припинення громадянства. Формально сьогодні Саакашвілі все ще грузинський громадянин, проте, фактично громадянство Грузії йому вже більше не належить, оскільки, він отримав громадянство іншої країни", - повідомила Цулукіані.

Однак, за її словами, "є другий варіант, який передбачає, що він сам звернеться до нас з метою припинення громадянства і представить документи. Це не тривала процедура. У всякому разі, він, уже як колишній громадянин, зробив вибір. Зараз має бути оформлено все формально".

За словами міністра юстиції Грузії, якщо говорити про кримінальне переслідування, "ми повинні розуміти, що Конституція України забороняє українцям екстрадувати свого громадянина в іншу країну. Оскільки він отримав українське громадянство, для нас шанс екстрадувати його з України до Грузії з правої точки зору вичерпаний", - заявила Цулукіані.

Раніше отримання Михайлом Саакашвілі українського громадянства критикував президент Грузії Георгій Марґвелашвілі.

У Тбілісі проти Саакашвілі порушена низка кримінальних справ. Його звинувачують в організації побиття депутата і бізнесмена Валерія Гелашвілі, а також у розтраті бюджетних коштів і у створенні привілейованих умов для перебування у в'язниці фігурантів гучної кримінальної справи про викрадення і вбивство тбіліського банкіра Сандро Гиргвліані.

У відповідь на запит Тбілісі про видачу Саакашвілі Київ відповів відмовою.