МЗС запускає програму "Захист" для українців, які не повернулися з-за кордону

Закордонні дипломатичні установи України отримали доручення міністра закордонних справ Дмитра Кулеби розгорнути програму "Захист"

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на МЗС.

Посольства та Генеральні консульства в усьому світі надаватимуть громадянам України таку підтримку:

– вирішуватимуть питання прострочених документів/дозволів/віз на перебування в іноземній країні;

– співпрацюватимуть з правоохоронними органами країни перебування для захисту законних інтересів громадян у разі їх порушення;

– інформуватимуть про можливість повернення до України, переміщення до сусідніх з Україною країн або ближче до України для подальшого повернення додому;

– інформуватимуть про зміни епідеміологічної ситуації в країні перебування, впровадження режимів надзвичайного стану тощо;

– консультуватимуть щодо вирішення побутових питань та охорони вашого здоров’я (адреси та режим роботи продуктових магазинів, аптек, лікарень тощо);

– опрацьовуватимуть з місцевою владою та бізнесом, готовими допомагати, питання тимчасового розміщення у спеціально виділених місцях (кампусах, соціальних закладах, школах тощо) тих наших громадян, які не мають засобів для існування та місця проживання;

– налагоджуватимуть зв’язок українців, які вимушено залишаються на території іноземних держав і потребують допомоги, з громадськими організаціями та громадами українців, які готові допомагати.

"Залишайтесь на зв’язку з посольством або консульством у країні, де ви "застрягли". Повідомте дипломатам про те, якої саме допомоги ви потребуєте. Для полегшення комунікації посольства та консульства створять спеціальні спільноти та канали "Захист у (назва міста/країни)" у соціальних мережах і месенджерах, які працюють у країнах вашого перебування", – заявили в МЗС.

Там запевнили, що уряд України допомагатиме з поверненням додому, коли в країні перебування стабілізується епідеміологічна ситуація, а також за наявної спроможності МОЗ забезпечити належні умови контролю та обсервації після повернення в Україну.

Нагадаємо, Україна до кінця 27 березня повністю закриє державний кордон та припинить усі пасажирські перевезення через поширення коронавірусу нового типу.

13 березня Зеленський звернувся до українців через коронавірус і попередив, що Україна закриває авіасполучення.

16 березня Україна закрила в’їзд на свою територію для іноземців та осіб без громадянства у зв'язку з протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.

Станом на 27 березня 09:52 в Україні 218 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них п'ять летальних.

Нині в Україні вже чотири людини одужали від коронавірусної хвороби, до кінця доби можуть виписати ще одного пацієнта.

Станом на ранок 27 березня у світі від коронавірусу COVID-19 померло 24 057 людей, кількість хворих зросла до 531 860.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

25 березня Кабінет міністрів України запровадив по всій території України режим надзвичайної ситуації терміном на 30 днів – до 24 квітня включно.

Читайте також: Україна в ізоляції до 24 квітня: Що відбувається (ХРОНІКА)

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme