МЗС закликає Росію згадати нарешті, що вона член Радбезу ООН, ОБСЄ та Ради Європи

МЗС України висловлює рішучий і категоричний протест у зв’язку з набранням чинності незаконно винесеного ганебного обвинувального вироку щодо Надії Савченко
Depo.Влада
5 квітня 2016 17:14
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у заяві, оприлюдненій сьогодні прес-службою українського дипломатичного відомства, передає depo.ua.

"Дії російської “феміди” у справі нашої співвітчизниці, як й інших громадян України, які незаконно утримуються в Росії, стали прикладом безпрецедентної зневаги з боку Москви засадничими нормами та принципами міжнародного права у сфері захисту прав і свобод людини.

Нехтуючи природніми для всього демократичного світу нормами моралі, гуманності, справедливості і верховенства права, Росія наполегливо демонструє незворотність свого перетворення у тоталітарну державу, яка дія виключно репресивними методами і не здатна до конструктивного діалогу з рештою світу", - наголошують в МЗС.

Українські дипломати вимагають від російської сторони "нарешті згадати про всі міжнародні зобов’язання, які вона брала на себе у якості постійного члена РБ ООН, члена ОБСЄ, Ради Європи, у рамках Нормандського формату та згідно з Мінськими домовленостями і, дотримуючись їх, негайно звільнити Надію Савченко та забезпечити її повернення в Україну".

В МЗС також закликали міжнародну спільноту вжити заходів з метою посилення політичного та дипломатичного тиску на Росію для звільнення Савченко, спільно виступити на захист життя, безпеки та загальнолюдських прав громадян України, які стали заручниками агресивної політики Кремля проти України.

Нагадаємо, суд на Росії 22 березня засудив Савченко до 22 років ув'язнення за нібито вбивство російських журналістів, які незаконно перебували на сході України для інформаційного супроводу російських бойовиків.

Савченко та її захист відкидають обвинувачення і стверджують, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили бойовики, які потім примусово переправили її до Росії.

Після оголошення вироку президент України Петро Порошенко заявив, що робить все можливе для повернення Савченко, і готовий передати Росії двох російських військовослужбовців, затриманих за їхню участь у збройній агресії проти України.

Сьогодні, 5 квітня, вирок Савченко набув чинності. Завтра українка поновлює сухе голодування, яке обіцяє тримати "до переможного кінця". 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада