МЗС висловило ноту протесту Росії за заборону Меджлісу

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку з рішенням Верховного Суду Росії визнати законним рішення про визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборону його діяльнос
Depo.Влада
29 вересня 2016 21:14
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба МЗС, передає depo.ua.

МЗС України називає заборону вищого представницько-виконавчого органу кримськотатарського народу під надуманим приводом "боротьби з екстремізмом" є відвертим блюзнірством російської окупаційної влади над правами та інтересами кримських татар. "Розглядаємо таке цинічне рішення як прояв расової дискримінації. Це прогнозований крок вищої судової інстанції Росії, що повністю узгоджується з нинішньою репресивною політикою Кремля, спрямованої на боротьбу з демократією і свободою і перетворення окупованого півострова в "сіру зону" терору і безправ'я", - йдеться в повідомленні. 

Прес-служба МЗС пише, що з часів окупації Криму Росією цілеспрямовано і системно порушує права людини і обмежує свободи в українському Криму, а також повністю знищує незалежні механізми їх забезпечення та захисту. Оголошуючи діяльність Меджлісу "поза законом", а також безпідставно переслідуючи активістів цього органу і представників кримськотатарського народу в цілому, Росія фактично діє методами сталінського режиму, кульмінацією злочинних дій якого стала масова депортація і знищення кримських татар у 1944 році. 

Україна вимагає від держави-окупанта негайної відміни цього нікчемного по своїй суті та юридичної природи рішення і повного припинення утисків кримськотатарської спільноти в Криму.

МЗС звернувся до міжнародним партнерам із закликом активізувати дії на захист прав людини в окупованому Криму.

Україна буде доводити в судових інстанціях незаконність всіх дій Росії, пов'язаних з тимчасовою окупацією АР Крим і р. Севастополь, включаючи рішення про визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборону його діяльності.

Нагадаємо, 26 квітня так званий Верховний суд Криму заборонив діяльність Меджлісу на території Росії і на території захопленого нею півострова Крим.

Сьогодні Верховний суд Росії відхилив апеляційну скаргу у справі "Про заборону Меджлісу", тим самим заборонивши його діяльність на території Росії і в окупованому Криму.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада