МЗС вимагає від Росії негайно повернути Сущенка в Україну

МЗС України висловило рішучий протест у зв'язку з рішенням Верховного суду РФ залишити без змін вирок українському журналісту Роману Сущенку

Про це йдеться у заяві МЗС, передає Depo.ua.

"Коротка тривалість засідання Верховного суду та проведення слухання в закритому режимі без допуску українських та іноземних дипломатів і представників ЗМІ укотре засвідчили замовний характер сфальсифікованої проти Романа Сущенка справи, а також бажання російської сторони приховати від світової спільноти фактичну контрольованість Кремлем російської судової системи. Вимагаємо негайно скасувати незаконний вирок у справі журналіста Романа Сущенка та забезпечити його звільнення й повернення в Україну", - зазначається у заяві.

У МЗС закликали світову спільноту, міжнародні правозахисні інституції посилити політичний та економічний тиск на Росію з метою звільнення та повернення в Україну Романа Сущенка та інших громадян України, які стали заручниками політики Кремля в умовах агресії проти України.

Нагадаємо, сьогодні, 12 вересня, Верховний суд Росії визнав законним вирок українському журналісту Роману Сущенку, якого засудили до 12 років колонії за звинуваченням у "шпигунстві".

Водночас Сущенко заявив, що розраховує на обмін і повернення в Україну.

Президент України Петро Порошенко обурений вироком Верховного суду Росії щодо українського журналіста Романа Сущенка.

На Росії заявили, що питанням можливого обміну політв'язня Кремля Романа Сущенка займається кум російського президента Владіміра Путіна, лідер "Українського вибору" Віктор Медведчук.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна