МЗС вимагає допустити до Савченко українських лікарів

МЗС України висловлює протест у зв’язку із продовженням утримання Надії Савченко, що зумовило значне погіршення стану її здоров’я і становить небезпеку життю
Depo.Влада
25 березня 2016 21:35
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в коментарі МЗС, передає depo.ua.

"Обурення викликає безпідставна відмова російської сторони у дозволі на відвідання утримуваної Надії Савченко кваліфікованими українськими лікарями, що свідчить про намагання російської влади приховати реальний стан її здоров’я та ввести в оману світове співтовариство щодо задовільного самопочуття", - сказано в заяві.

за існуючих умов утримання незаконно засудженої Надії Савченко, відповідальність за стан здоров’я та її життя несе російська сторона, заявили в міністерстві.

МЗС України звертається до російської сторони невідкладно надати дозвіл на відвідання Надії Савченко українськими медиками і негайно звільнити її, як це передбачено мінськими домовленостями, підписантом яких є також Російська Федерація.

"Закликаємо міжнародну спільноту продовжити тиск на Російську Федерацію задля збереження життя незаконно засудженої громадянки України Надії Савченко та повернення її на Батьківщину", - сказано в заяві.

Нагадаємо, 22 березня, суд Донецька Ростовської області присудив українській льотчиці та народному депутату Надії Савченко 22 роки колонії загального режиму. Суд визнав Надію Савченко винною за всіма пунктами звинувачення. Російські прокурори вимагали для українки 23 роки тюрми у колонії загального режиму.

Довідка: Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у батальйоні "Айдар" влітку 2014 року потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя на Луганщині. Потім вона була незаконно доставлена в Росію. Її звинувачують у вбивстві (корегуванні вогню) російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України і незаконному перетині російського кордону. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада