МЗС відправила Лаврову ноту у зв'язку із візитом Путіна до анексованого Криму

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку з візитом 23 листопада президента Росії Володимира Путіна на територію анексованого Криму.

Про це йдеться у коментарі МЗС, розміщеному на сайті відомства, передає Depo.ua.

"Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку із черговим не узгодженим з Україною візитом 23 листопада 2018 року президента РФ В.Путіна на тимчасово окуповану Російською Федерацією територію України – Автономну Республіку Крим та м.Севастополь", - йдеться у повідомленні.

У МЗС наголосили, що Україна вважає цей візит, як і будь-які інші не узгоджені з українською стороною так звані поїздки російських посадовців до тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим та м.Севастополь (Україна), "грубим порушенням державного суверенітету і територіальної цілісності України, цинічним і демонстративним нехтуванням російською стороною загальновизнаними принципами та нормами міжнародного права, зобов'язаннями за двосторонніми і багатосторонніми договорами, сторонами яких є Україна і Росія".

"Автономна Республіка Крим та м. Севастополь є невід'ємною частиною України в її міжнародно визнаних кордонах. Це визнається всією міжнародною спільнотою, яка вже неодноразово давала належну оцінку міжнародно-протиправним діянням Російської Федерації, у тому числі шляхом схвалення відповідних резолюцій ООН, Ради Європи, ОБСЄ, інших міжнародних організацій, а також запровадження санкцій проти РФ як держави-окупанта", - додали у відомстві.

Повідомляється, що до МЗС Росії було направлено відповідну ноту протесту.

Нагадаємо, що сьогодні ж, 23 листопада, Петро Порошенко заявив, що від таких візитів Крим все одно не стане російським.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна