МЗС України висловило протест через візит Путіна до Криму

МЗС України висловлює рішучий протест у зв'язку з черговим неузгодженим з Україною візитом президента Росії Путіна та інших російських чиновників 18 березня 2016 року на тимчасово окуповану територію Криму
Depo.Влада
18 березня 2016 17:45
ФОТО: depo.ua

Про це повідомля прес-служба українського зовнішньополітичного відомства, передає depo.ua.

"Спроба відсвяткувати річницю російської агресії проти України та віроломного захоплення АРК виглядає цинічно на тлі серйозних економічних, соціальних і гуманітарних проблем на півострові. За 2 роки російсько-кремлівським окупантам вдалося повернути Крим у сталінські часи авторитаризму, безправ'я і репресій. Держава-агресор продовжує порушувати на окупованій території права людини, здійснює терор проти незгодних. На півострові фактично відсутні свобода слова, ЗМІ та віросповідань. Щодня відбуваються систематичні утиски прав українців і кримськотатарського народу", – йдеться в заяві.

У відомстві зазначили, що вся відповідальність за ці та інші порушення покладається на Російську Федерацію як державу-окупанта згідно з нормами міжнародного права, на її посадових осіб, а також на незаконну окупаційну владу.

"Все світове співтовариство в ці дні, як і два роки тому, однозначно висловилося з засудженням безвідповідальних дій держави-окупанта. Україна і всі демократичні держави світу подвоять спільні зусилля для того, щоб жителі українського півострова звільнилися від авторитарного режиму, а Крим знову став вільним", – свідчить текст заяви.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін сьогодні, 18 березня, здійснив свій шостий візит в окупований Крим. Головною метою президента РФ стала інспекція будівництва мосту через Керченську протоку. 

Читайте також: Путін прилетів на місце злочину (ХРОНІКА)

Більше новин політики читайте на