МЗС України: Слідчі в Нідерландах довели, що Росія причетна до краху "Боїнга"

Попередні результати кримінального розслідування причин катастрофи "Боїнга" рейсу МН17 вказують на безпосередню причетність Російської Федерації до катастрофи
Depo.Влада
28 вересня 2016 17:22
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України, передає depo.ua.

"Сьогодні були представлені попередні результати кримінального розслідування про збиття рейсу МН17, яке здійснюється Спільною слідчою групою під керівництвом Нідерландів та за участю України, Малайзії, Австралії і Бельгії. Оприлюднення цієї інформації є важливою віхою на шляху до нашої спільної кінцевої мети – залучення до відповідальності всіх винних у збитті літака", – зазначили у зовнішньополітичному відомстві.

Дипломати наголошують, що результати кримінального розслідування підтвердили: падіння літака викликане вибухом бойової частини, встановленої на ракеті, випущеної зенітно-ракетним комплексом "Бук".

"При цьому під час кримінального розслідування були розглянуті і відкинуті всі інші можливі версії причини цієї жахливої трагедії. Цим покладено край усім спробам дискредитувати Росії діяльність Спільної слідчої групи і результати розслідування через поширення спотвореної або сфабрикованої інформації. Новий і вкрай важливий елемент сьогоднішньої доповіді - інформація про маршрут, яким зброя потрапила з Росії на територію України та була вивезена в зворотному напрямку через контрольовану тільки росіянами і їх бойовиками ділянку українсько-російського кордону", – пояснили в МЗС.

У відомстві вважають, що це ще раз вказує на безпосередню причетність держави-агресора до трагедії. Розслідування щодо конкретних підозрюваних, ланцюга підпорядкованості та передачі команд триває з тим, щоб вже найближчим часом передати справу на розгляд належної судової інстанції.

"Звичайно, найефективнішим було б створити міжнародний трибунал під егідою Радбезу ООН. Незважаючи на широку міжнародну підтримку цієї ідеї, Росія стала в свій час єдиною країною, яка ветувала резолюцію РБ ООН про створення такого трибуналу. У зв'язку з цим держави, слідчі органи яких беруть участь у розслідуванні, продовжують роботу щодо визначення механізму притягнення винних у катастрофі до відповідальності", – зазначили у зовнішньополітичному відомстві.

Україна заявляє, що разом з чотирма іншими зацікавленими країнами і надалі продовжить надавати всебічну підтримку Спільній слідчій групі та буде робити все можливе для сприяння кримінальному розслідуванню.

"Для його успішного завершення необхідна подальша допомога міжнародного співтовариства і співробітництво з боку країн, як це передбачено резолюцією Ради Безпеки ООН 2166 (2014); Ми закликаємо всі держави активно співпрацювати в рамках кримінального розслідування. Очікуємо, що і Росія, під тиском міжнародного співтовариства, нарешті, почне виконувати резолюцію Ради Безпеки ООН 2166 і свої міжнародні зобов'язання", – заявили в МЗС.

Нагадаємо, лідство встановило шлях  "Буку" саме з  Росії на окуповану територію України.  Визначені 100 людей, які можуть бути причетні до транспортування чи використання в Україні  цієї установки.

Довідка. "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 осіб, всі вони загинули.   

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею. Єдиною країною, яка виступає категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування вже довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук" з території, підконтрольної бойовикам. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада