МЗС України обурене передачею "Херсонеса" у федеральну власність Росії

Міністерство закордонних справ України з обуренням сприйняло повідомлення про рішення уряду Російської Федерації про прийняття у федеральну власність Національного заповідника "Херсонес Таврійський"
Depo.Влада
5 жовтня 2015 21:50
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в заяві МЗС, оприлюдненій його прес-службою, повідомляє depo.ua.

МЗС України заявляє, що вчинення Росією будь-яких дій на тимчасово окупованій території України, спрямованих, зокрема, на зміну юрисдикції щодо об'єктів культурної, індустріальної та технічної спадщини України, є прямим порушенням суверенних прав України, а також загальновизнаних норм і принципів міжнародного гуманітарного права.

МЗС наголошує, що резолюція Генеральної Асамблеї ООН від 27 березня 2014 "Територіальна цілісність України" закликає спеціалізовані установи ООН, зокрема, ЮНЕСКО, не визнавати жодних змін статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

"Тому російське рейдерство на державному рівні в культурній сфері стане одним з ключових питань на 197-й сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО, яка почне свою роботу 7 жовтня 2015 р.", - йдеться в заяві.

МЗС України вимагає негайного припинення міжнародних правопорушень на тимчасово окупованій території України і заявляє про покладення відповідальності за них, у тому числі матеріальної, на російську сторону і незаконну владу Криму.

Нагадаємо, сьогодні уряд РФ оприлюднив розпорядження, згідно з яким "Херсонес" перейшов в "федеральну власність".

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua