МЗС Румунії закликає надати Україні перспективу членства в ЄС на саміті в Ризі

На травневому саміті "Східного партнерства" Євросоюз повинен надати чітку європейську перспективу державам, які хочуть стати його частиною
Depo.Влада
13 травня 2015 16:13
ФОТО: depo.ua

Таку думку висловив міністр закордонних справ Румунії Богдан Ауреску на спільному засіданні комісії з європейських справ і комісії у закордонних справах Палати депутатів, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Ми не можемо абстрагуватися від контексту, в якому буде проходити саміт в Ризі. Після попереднього саміту "Східного партнерства" у Вільнюсі пішов цілий ряд подій, які відбилися на рівні безпеки в безпосередній близькості від нас. В той же час цей саміт повинен зафіксувати успіхи, досягнуті в реалізації угод про асоціацію", - сказав Ауреску.

За його словами, текст майбутньої декларації за підсумками саміту в Ризі в значній мірі вже узгоджений, і "підтверджує суверенне право кожного партнера на вільний вибір рівня амбіцій і цілей, до яких вони прагнуть у відносинах з ЄС".

"Ми вважаємо, що потрібно зробити більше, тому що, як часто говорили, угода про асоціацію не повинно бути кінцевою метою для країн східного партренрства, необхідно рухатися далі. Зокрема, Молдавії, Грузії та Україні необхідно дати зрозуміти, що вони в перспективі можуть претендувати на членство в ЄС ", - пояснив Ауреску.

На його думку, лібералізація візового режиму для громадян Грузії та України має стати метою, яку "можна досягти на саміті в Ризі, залежно від технічного прогресу кожного з партнерів".

"Дуже важливо використовувати цей інструмент, щоб заохотити країни-партнери, щоб показати їх громадянам ці дуже конкретні результати європейської інтеграції", - вважає глава МЗС Румунії.

Водночас він наголосив, що потрібен індивідуальний підхід до країн Східного партнерства, виходячи з цілей кожної держави.

Як повідомляв depo.ua, українська влада готує до Ризького саміту "Східного партнерства" декларацію про європейські перспективи України та безвізовий режим з ЄС.