МЗС: Росія свідомо зриває "новорічну тишу" на Донбасі

Україна засуджує порушення Росією та бойовиками режиму припинення вогню, яке підриває досягнуту в рамках засідання Тристоронньої контактної групи домовленість
Depo.Влада
24 грудня 2015 21:53
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України, передає depo.ua.

"Стійке зростання кількості порушень з боку Росії та її бойовиків протягом останніх місяців із застосуванням важкої техніки, яка мала бути відведена, свідчить про свідоме руйнування окупаційними силами крихких елементів стабілізації та про їхню готовність до ескалації у будь-який момент", - наголошують українські дипломати.

У МЗС констатують, що лише впродовж минулої доби бойовики 51 раз застосовували зброю, включаючи заборонені РСЗВ "Град". Від обстрілів реактивними снарядами постраждали також житлові квартали.

"Такі дії РФ та контрольованих нею терористів є грубим порушенням Мінських домовленостей... Україна вимагає від РФ та контрольованих нею терористів припинити порушення Мінських домовленостей і забезпечити повне виконання досягнутих рішень в рамках Тристоронньої контактної групи", - підкреслюється в заяві.

Українське МЗС укотре зазначає, що без припинення вогню, без виведення російських військ та техніки, без надання повного доступу ОБСЄ до усієї окупованої території, включно з неконтрольованою частиною кордону - стабілізація безпекової ситуації неможлива.

"Тільки послідовна імплементація Росією усіх елементів деескалації та припинення саботування нею рішень ТКГ дозволить створити передумови для повного виконання Мінських домовленостей", - йдеться в заяві.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада