UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

МЗС радить, як українцям повернутися з Польщі

Міністерство закордоннних справ оприлюднило алгоритм дій українців, яким потрібно повернутися з Польщі в умовах обмеження сполучення
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Оперативний штаб МЗС для захисту українців за кордоном у зв'язку з поширенням коронавірусу у Facebook.

"Постарайтеся добратися до пунктів пропуску для автомобільного сполучення, що наразі працюють у цілодобовому режимі: "Ягодин-авто" (з польської сторони – "Дорохуськ"), "Рава-Руська" ("Хребенне"), "Краківець" ("Корчова"). Там працюють українські консули", – йдеться у повідомленні.

У МЗС звернули увагу, що міське сполучення в Польщі обмежено, і поінформували, що зараз опрацьовується можливість введення додаткових рейсів міжнародного сполучення на маршрутах Варшава – кордон.

Окрім того, у зовнішньополітичному відомстві зазначили, що польська сторона запевнила у лояльному ставленні до наших громадян в питанні порушення ними міграційних правил країни у разі завершення терміну дії дозвільних документів на перебування.

В МЗС також порадили звернутися до посольства чи консульства у Польщі електронною поштою чи за телефоном гарячої лінії на офіційній сторінці. Також можна звернутися на сторінках посольства і консульств у соцмережах. Слід повідомити ім’я та прізвище, місце перебування та готовність до повернення в Україну.

"Зверніть увагу, що наразі телефонні лінії перевантажені, тому оптимальний варіант - надіслати електронного листа з вашими даними. Також ви можете зареєструватися у системі ДРУГ і таким чином повідомити МЗС та закордонні дипломатичні установи України про своє перебування у Польщі. Це допоможе отримувати термінові важливі повідомлення, зокрема - про можливі шляхи повернення", – пояснили у МЗС.

Після цього нашим співвітчизникам у Польщі слід чекати на подальші інструкції щодо формування груп для повернення в Україну.

"Ситуація аналізується в режимі 24/7 і розробляються плани евакуації громадян України", – запевнили в МЗС.

Нагадаємо, станом на ранок 17 березня від коронавірусу COVID-19 загинуло 7148 людей, кількість заражених зросла до 182 405. 

3 березня в Україні було зафіксовано перший випадок коронавірусу. Його виявили у чоловіка, який приїхав у Чернівецьку область на автомобілі з Румунії, куди він прилетів з Італії. 

12 березня в Україні виявили ще два випадки інфікування коронавірусом, у Житомирській та Чернівецькій областях. 13 березня 71-річна жінка з Житомирської області, хвора на COVID-19, померла.

16 березня в Україні підтвердили ще два випадки захворювання на коронавірус у Чернівецькій області.

Увечері 16 березня коронавірус офіційно зафіксували у столиці у двох людей.

Тоді ж було повідомлено про смерть жінки з підозрою на коронавірус у Чернівцях.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme