МЗС протестує проти передання справи Савченко у Ростовську область

Міністерство закордонних справ України висловило протест із приводу направлення справи Надії Савченко на розгляд у Донецьк Ростовської області
Depo.Влада
14 липня 2015 21:01
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба МЗС, передає depo.ua.

У вітчизняному зовнішньополітичному відомстві розцінюють це рішення як спробу Росії приховати політичну розправу над українською льотчицею від міжнародної громадськості та правозахисників.

Водночас українське МЗС також глибоко обурене фактом затвердження Генпрокуратурою Росії додаткових абсурдних звинувачень, висунутих нещодавно Слідчим комітетом Росії про начебто вбивство українкою громадян Корнелюка та Волошина (раніше Савченко звинувачували лише у пособництві у вбивстві цих осіб). "При цьому російська сторона наполегливо зазначає, що ці особи "були кореспондентами ВГТРК", але у обвинувальному висновку згадка про їхню загибель під час виконання службових повноважень (зокрема, журналістських) відсутня", - констатують дипломати.

Міністерство закордонних справ України вимагає від російської сторони негайно звільнити Надію Савченко та забезпечити повне виконання своїх зобов'язань за міжнародним правом та Мінськими домовленостями.

Нагадаємо, напередодні Генпрокуратура Росії повідомила про те, що кримінальну справу 34-річної української льотчиці Надії Савченко направлено в суд міста Донецька Ростовської області. Савченко обвинувачують в убивстві двох і більше осіб, незаконному перетині кордону Росії. Максимальний строк позбавлення волі, що загрожує українці, становить 25 років.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.