МЗС Польщі: Розпад шенгенської зони близький як ніколи

Розпад шенгенської зони ще ніколи не був настільки близький як зараз
Depo.Влада
18 лютого 2016 15:58
ФОТО: depo.ua

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Конрад Шиманський в ефірі каналу TVN 24, передає depo.ua з посилання на "ЄвроПравду".

"Ніколи ми не були так близькі (до розпаду), можу сказати це з усією певністю. Досі шенгенська зона розглядалася як щось само собою зрозуміле, як природній здобуток євроінтеграції, що слугує не лише звичайним громадянам, а й підприємцям", - сказав він.

Він зазначив, що через політичні зміни у серці ЄС, через міграційну кризу багато політиків питають себе: чи зможемо ми утримувати цю систему і надалі?

"Ми стверджуємо, що тривоги і сумніви виправдані, але майбутнє шенгенської зони повинно бути пов'язаним тільки з одним критерієм: щільністю її зовнішнього кордону", - наголосив Конрад Шиманський.

За його словами, Польща наполягає на тому, щоб заходи зі зміцнення охорони кордону між Туреччиною і Грецією в Егейському морі не розглядалися як альтернатива зміцненню кордонів Болгарії та Македонії.

"Це комплементарні заходи", - сказав він.

Раніше країни Вишеградської четвірки заявили, що якщо угода про допомогу Туреччині в обмін на стримання потоку мігрантів не спрацює, вони готові запропонувати альтернативний план.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада