МЗС: Кількість політв'язнів українців на Росії знову збільшилася

Кількість політв'язнів українців на Росії збільшилося і досягла 17 людей
Depo.Влада
29 грудня 2016 10:57
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в заяві МЗС, передає Depo.ua.

У дипведомстві відзначають, що держава-агресор продовжує ігнорувати взяті на себе зобов'язання в рамках Мінських домовленостей щодо обміну заручників і незаконно утримуваних осіб за принципом "всіх на всіх".

МЗС: Кількість політв'язнів українців на Росії знову збільшилася - фото 1

"Хоча і в Україну і повернулося шість бранців, їх кількість не зменшилася, а, навпаки, зросла: зараз нам відомо про політично вмотивоване утриманні на території держави-окупанта не менше 17 українців. Ще більше наших співвітчизників безпідставно затримані і заарештовані на окупованому Кримському півострові. Більше ста українців в жахливих умовах утримуються російсько-терористичними силами в окупованих районах Донецької і Луганської областей", - йдеться в заяві МЗС.

МЗС України вимагає від Росії негайно і без будь-яких додаткових умов звільнити всіх незаконно утримуваних громадян України, припинити практику політичного переслідування і репресій щодо українців.

"Україна разом з нашими міжнародними партнерами докладає усіх можливих політико-дипломатичних і правових зусиль для звільнення з російського полону своїх громадян. Однак Москва в порушення норм міжнародного права й надалі продовжує утримувати Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Ахтема Чийгоза, Романа Сущенка, Миколу Карпюка, Ферата Сайфуллаєва, Сергій Литвінова, Олексій Чирнія, Руслана Зейтуллаєва, Станіслава Клиха, Валентина Вигівського, Юрія Прімова, Віктора Шура, Олександра Костенка, Євгена Панова, Рустема Ваітова, Енвера Бекірова, Емір-Усеїна Куку, Вадима Сірука, Мусліма Алієва, Рефата Алімова, Енвера Мамутова, Арсена Джеппарова, Ремзі Меметова, Мустафу Дегерменджи, Зеврі Абсеїтова, Рустема Абільтарова, Алі Асанова, Андрія Коломієця, Володимира Балуха, Теймура Абдуллаєва, Узаїра Абдуллаєва, Айдера Саледінова, Володимира Присича, Олексія Штиблікова, Олексія Бесараба, Володимира Дудка, Олексія Стогнія, Гліба Шаблія, Леоніда Пархоменка, Редвана Сулейманова, Еміля Джемаденова, Рустема Ісмаілова, Миколу Шиптура та багатьох інших українців. Ще двоє громадян України - Ільмі Умеров і Микола Семена, хоч і не знаходяться сьогодні у в'язниці, однак продовжують піддаватись переслідуванню з боку російської окупаційної влади.

МЗС України вимагає від Російської Федерації негайно і без будь-яких додаткових умов звільнити усіх незаконно утримуваних громадян України, припинити практику політичного переслідування та репресій стосовно наших співвітчизників.

Закликаємо держави-члени ООН вжити подальших консолідованих кроків для посилення тиску на Російську Федерацію через злісне порушення нею ключових положень", - додали у відомстві.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада