МЗС: Єдине, що Росія може "розслідувати" на Донбасі, це власні злочини

МЗС України висловило обурення з приводу заяви Слідчого комітету Росії щодо розслідування злочинів на території України

Про це йдеться у коментарі МЗС України, оприлюдненому прес-службою відомства, передає depo.ua.

"Заяви Слідчого комітету Росії укотре  викликають обурення в Україні - вони не мають нічого спільного ні з міжнародним правом, ні з реальністю чи здоровим глуздом. Відсутні будь-які підстави для застосування Російською Федерацією своєї юрисдикції на території України, окрім розслідування злочину агресії, яка здійснюється Росією проти нашої держави, і притягнення до кримінальної відповідальності посадових осіб, що вчиняють цей злочин", - говориться у коментарі МЗС України.

"Фігурантами такого розслідування може бути лише вище політичне і військове керівництво Росії, яке несе повну відповідальність за використання російських військових підрозділів на території України, фінансування тероризму, постачання зброї і найманців. Саме вони відповідальні за численні жертви серед цивільного населення, руйнувань, страждання мільйонів українців", - наголосили в українському зовнішньополітичному відомстві.

Нагадаємо, раніше у Слідчому комітеті Росії заявили про право на поширення своєї юрисдикції на Донбас, що нібито може дозволити кримінальне переслідування осіб з числа вищого політичного та військового керівництва України.

"Порушення кримінальних справ про геноцид, а також кримінальне переслідування щодо осіб з числа вищого політичного та військового керівництва України з боку Слідчого комітету Російської Федерації є законним і обґрунтованим як з точки зору російського законодавства (ч. 3 ст. 12 КК РФ) , так і з точки зору норм міжнародного права", - зазначили у Слідчому комітеті Росії.

Більше новин про політику читайте у розділі  Влада.depo.ua.


'); } else { document.write("
<\/div>"); var wrapper = document.getElementById('footer_widget_wrap'); wrapper.style.display ='block'; wrapper.addEventListener('click', function (e) { var url, target = e.target, dtitle, ddescr, durl, dimg; if ( target.tagName.toLowerCase() === 'i' ){ target = target.parentElement; } if ( !target.classList.contains( 'wcont' ) ) return; dtitle = document.querySelector('meta[property="og:title"]').getAttribute('content'), ddescr = document.querySelector('meta[property="og:description"]').getAttribute('content'), durl = document.querySelector('meta[property="og:url"]').getAttribute('content'); dimg = document.querySelector('meta[property="og:image"]').getAttribute('content'); if ( target.getAttribute('id') === 'footer_widget_wrap_fb' ) { url = 'https://www.facebook.com/sharer/sharer.php?src=sp&u=' + durl; } else if( target.getAttribute('id') === 'footer_widget_wrap_tw' ) { url = 'https://twitter.com/intent/tweet?url=' + durl + '&text=' + ddescr; } else if( target.getAttribute('id') === 'footer_widget_wrap_gp' ) { url = 'https://plus.google.com/share?url=' + durl; } window.open(url); }); }