МЗС: Єдине, що Росія може "розслідувати" на Донбасі, це власні злочини

МЗС України висловило обурення з приводу заяви Слідчого комітету Росії щодо розслідування злочинів на території України
Depo.Влада
4 вересня 2015 06:25
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у коментарі МЗС України, оприлюдненому прес-службою відомства, передає depo.ua.

"Заяви Слідчого комітету Росії укотре  викликають обурення в Україні - вони не мають нічого спільного ні з міжнародним правом, ні з реальністю чи здоровим глуздом. Відсутні будь-які підстави для застосування Російською Федерацією своєї юрисдикції на території України, окрім розслідування злочину агресії, яка здійснюється Росією проти нашої держави, і притягнення до кримінальної відповідальності посадових осіб, що вчиняють цей злочин", - говориться у коментарі МЗС України.

"Фігурантами такого розслідування може бути лише вище політичне і військове керівництво Росії, яке несе повну відповідальність за використання російських військових підрозділів на території України, фінансування тероризму, постачання зброї і найманців. Саме вони відповідальні за численні жертви серед цивільного населення, руйнувань, страждання мільйонів українців", - наголосили в українському зовнішньополітичному відомстві.

Нагадаємо, раніше у Слідчому комітеті Росії заявили про право на поширення своєї юрисдикції на Донбас, що нібито може дозволити кримінальне переслідування осіб з числа вищого політичного та військового керівництва України.

"Порушення кримінальних справ про геноцид, а також кримінальне переслідування щодо осіб з числа вищого політичного та військового керівництва України з боку Слідчого комітету Російської Федерації є законним і обґрунтованим як з точки зору російського законодавства (ч. 3 ст. 12 КК РФ) , так і з точки зору норм міжнародного права", - зазначили у Слідчому комітеті Росії.

Більше новин про політику читайте у розділі  Влада.depo.ua.