МЗС Британії: Ми ніколи не визнаємо анексії Криму

Велика Британія ніколи не визнає незаконної анексії Криму Росією
Depo.Влада
21 березня 2016 13:34
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в заяві міністра закордонних справ країни Філіпа Хеммонда, передає depo.ua.

"Два роки тому Росія спробувала узаконити свою незаконну окупацію Криму за допомогою одностороннього "договору", щоб "поглинути" півострів – в дійсності це було захоплення землі, звичайне і просте", - наголосив він.

"Менше, ніж тиждень до того, Кремль організував незаконний "референдум" в Криму. Так званий "референдум" був пародією на демократію", - підкреслюється в заяві.

"Анексувавши українські землі, порушивши її територіальну цілісність, дестабілізувавши ситуацію на сході України, Росії порушила міжнародне право і кинула виклик основі міжнародного порядку", - зауважив Хеммонд.

"Наша позиція ясна – ми не визнаємо і не будемо визнавати незаконного захоплення Криму Росією", - відзначив він.

"Не забудемо також триваючі порушення прав людини, яким піддаються жертви російської агресії, в тому числі етнічні меншини в Криму - зокрема, велика кримськотатарська громада, яка винесла на собі основний тягар порушень, за які Росія несе відповідальність", - говориться в заяві.

"Незаконна анексія Криму була актом агресії. І перед обличчям цієї агресії, ми повинні бути єдині у захисті наших цінностей. Я закликаю Росію припинити окупацію і повернути Крим до складу України", - наголосив Хеммонд.

Нагадаємо, раніше високий представник ЄС з зовнішньої і безпекової політики Федеріка Могеріні заявила, що ЄС продовжить політику невизнання незаконної анексії Криму.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада