МВС не хоче "драконівських законів", лише впорядкування існуючих, - Шевченко

Законодавчі пропозиції Міністерства внутрішніх справ щодо посилення повноважень поліцейського під час спілкування з людьми не є "драконівськими", а просто впорядковують вже існуючі норми
Depo.Влада
27 вересня 2016 10:28
ФОТО: depo.ua

Про це в прямому ефірі  "112 каналу" заявив директор департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко, передає depo.ua.

"Щодо законодавчих ініціатив МВС, які, сподіваюсь, підтримує ГПУ, мова йде про певні норми змін у законі про Нацполіцію, які чітко унормують процес спілкування громадян і процес застосування сили щодо правопорушників. Нинішній закон і так детально їх прописує, але ми говоримо, що деякі норми варто впідпорядкувати, деякі посилити. Мова не йде про написання "драконівського закону", - заявив Шевченко.

Він зазначив, що "жодним чином говорити про "поліцейську державу" не можна".

Також речник МВС нагадав, що діюче законодавство дозволяє місцевій владі відкликати керівника територіального органу Нацполіції.

Нагадаємо, що МВС України працює над законом про презумпцію правоти поліцейського: спочатку підкоряйся - потім оскаржуй.

Учора в Дніпропетровську розшукуваний за тяжкі злочини екс-боєць "Торнадо" Пугачов  розстріляв двох поліцейських при спробі перевірити в нього документи. Наразі сам він перебуває в лікарні.

Додамо, що презумпція правоти поліцейського була передбачена проектом закону про Національну поліцію, однак від неї відмовилися. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада