МВС надає громадянам сотні нелегальних послуг, – Згуладзе

Правоохоронці надають громадянам сотні послуг в обхід закону
Depo.Влада
24 квітня 2015 00:00
ФОТО: depo.ua

Про заявила заступник міністра внутрішніх справ Ека Згуладзе, повідомляє depo.ua з посиланням на її інтерв'ю "Українській правді".

"Наприклад, реєстрація машин на місці. Чому хтось повинен платити хабар тисячу доларів працівнику МРЕВ, щоб це зробити? Ми можемо це зробити легально. Ми можемо поставити ту ж саму ціну, наприклад, легально. І ці гроші підуть в бюджет. Мене злить те, що ми фіксуємо мізерну частину грошових надходжень від цих операцій", - сказала вона.

У відомстві провели аналіз і виявили більше сотні видів таких послуг.

Згуладзе запевнила, що боротися з такою корупцією будуть, зокрема, шляхом передачі відповідальності від начальства працівникам нижчої ланки.

"Ми делегуємо право прийняття рішення і підпису на сотні працівників. Коли ти делегуєш повноваження, то разом з цим делегуєш відповідальність кожного", - пояснила вона.

За словами Згуладзе, будуть встановлені конкретні терміни надання послуг і ціни на них, а процедури будуть прописані чітко.

"А потім, налагодивши ці процеси, можна через півтора року делегувати частину функцій хоч "Укрпошті". Тобто будь-якій організації, у якої є велика мережа по країні, і яка може надавати частину цих послуг", - додала вона.

Однак, за словами Згуладзе, частина послуг залишиться при МВС - наприклад, реєстрація зброї.

Нагадаємо, що, за прогнозами Згуладзе, реформа МВС може затягнутися на 10 років.